У селищі Середнє Ужгородського району (одномандатний виборчий округ № 68) працюватиме дільниця № 210548, площа приміщення якої становить менше 50 квадратних метрів.

Це – відхилення від вимог частини 3 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», де зазначається, що мала виборча дільниця (число виборців – до 500 осіб) повинна мати площу не менше 50 кв.м.

Дільницю № 210548 створено постановою ЦВК № 66 від 12 квітня 2012 року у приміщенні ромської школи І ступеня, яке розташовано біля місця компактного проживання ромів. Тоді у списку виборців нараховувалося 420 осіб.

У 2012 році члени ОВК № 68 від опозиційних партій наголошували, що дільниця не відповідає стандартам, тому для неї треба шукати інше приміщення. За інформацією, яку вони озвучували під час засідань виборчої комісії, дільницю № 210548 створено за сприяння влади, аби проконтролювати голоси ромів.

На виборах 2012-го року спостерігачами ОПОРИ та іншими учасниками виборчого процесу зафіксовано, що на дільниці № 210548 в одній кабінці одночасно перебувало двоє і більше осіб. В підсумку члени ОВК № 68 після численних дискусій та спеціально оголошеної перерви однаково визнали голосування на ДВК законним.

Згідно з протоколом ДВК, на дільниці із 313 виборців, які отримали бюлетені, 306 віддали голоси за кандидата від Партії регіонів Василя Ковача, 3 бюлетені визнано недійсними. За Партію регіонів проголосувало 304 із 313 виборців.

Як повідомив спостерігачу ОПОРИ теперішній голова ОВК № 68 Олександр Габор, жодних ні письмових, ні усних претензій чи пропозицій щодо роботи дільниці № 210548 від суб’єктів виборчого процесу та органів державної влади не надходило. Тож дільниця й далі працюватиме у теперішньому приміщенні.

Згідно з частиною 3 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у разі відсутності в межах звичайної або спеціальної чи закордонної виборчої дільниці приміщення з відповідною площею приміщення для голосування на відповідній виборчій дільниці може мати меншу площу за нормативами, встановленими Центральною виборчою комісією.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.