Opora

Після чергових місцевих виборів в Україні 2015 р. та позачергових виборів Криворізького міського голови 2016 р. Громадянська мережа ОПОРА здійснювала моніторинг розслідування кримінальних проваджень, які стосуються цих виборчих кампаній.

 

Згідно з Законом України «Про місцеві вибори» кандидати на посаду міського голови Кривого Рогу мали подати до Криворізької міської виборчої комісії остаточні фінансові звіти не пізніше 3 квітня (сьомий день після дня голосування). Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала фінансові документи, подані кандидатами, й визначила як претенденти на крісло міського голови витрачали кошти на агітаційну діяльність.

 

Впродовж виборчої кампанії на позачергових виборах міського голови Кривого Рогу спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА  написали близько двох десятків заяв до поліції щодо порушень виборчого процесу. Наразі по жодному факту відомості не були внесені поліцією до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Криворізька міська виборча комісія підбила підсумки голосування на позачергових виборах міського голови Кривого Рогу й прийняла постанову про реєстрацію кандидата-самовисуванця Юрія Вілкула міським головою Кривого Рогу. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала результати голосування загалом по Кривому Рогу, а також в розрізі окремих районних в місті виборчих комісій.

 

У понеділок, 28 березня, районні в місті виборчі комісії закінчили прийом протоколів про встановлення результатів голосування від дільничних виборчих комісій й передали їх до Криворізької міської виборчої комісії. Процес передачі вийшов досить тривалим через чималу кількість помилок у протоколах й необхідність їх уточнення.

 

На позачергових виборах Криворізького міського голови ОПОРА проводила статистично обґрунтоване громадське спостереження. Явка виборців у день голосування була досить високою. Найбільший ризик виборчого процесу – підвезення виборців. На основі обробки протоколів з дільниць, де були присутні  активісти ОПОРИ, за результатами підрахунку голосів перемогу на виборах у Кривому Розі в першому турі здобув Юрій Вілкул.

 

Під час процесу підрахунку голосів на ДВК№121660 до приміщення прийшли члени іншої дільниці (№121659), яка знаходиться поруч.

 

На Дзержинській районній у місті Кривий Ріг виборчій комісії під час встановлення підсумків голосування було допущено низку процедурних порушень.

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019