Opora

За даними паралельного підрахунку голосів виборців, проведеного ОПОРОЮ, кандидат СЕРГІЙ БЕРЕЗЕНКО ("БПП-Солідарність") отримав 33,59% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Друге місце зайняв кандидат-висуванець від партії «Українське об’єднання патріотів-УКРОП» ГЕННАДІЙ КОРБАН із 13,81%  голосів виборців. Третє місце за результатами паралельного підрахунку голосів зайняв кандидат-самовисуванець ВОЛОДИМИР ЗУБ, якого підтримувало Об’єднання «Самопоміч»  (7,73%). ІГОР АНДРІЙЧЕНКО (Демократичний альянс) здобув підтримку 7,48% голосів виборців. Натомість самовисуванець МИКОЛА ЗВЄРЄВ отримав 7,15% голосів виборців. За кандидата АНДРІЯ МІЩЕНКА, висунутого ВО «Свобода»,  проголосувало 6,53% виборців.

 

Протягом дня голосування ОПОРА моніторила загальну ситуацію у 205 виборчому окрузі та здійснення дільничними виборчими комісіями основних виборчих процедур. 

 

  За інформацію активістів ОПОРИ, на дільниці № 741025, що розташована в актовій залі гуртожитку по вул. Генерала Бєлова, 8, міліція сказала зачинити вікна, бо можливі провокації. Така ж ситуація зафіксована на дільниці № 741027  на дільниці 741027 (Інститут економіки і управління по вул.Генерала Бєлова, 4). 

 

За даними ОПОРИ станом на 16:00 в 205 одномандатному виборчому окрузі проголосувало 26,7% виборців.

 

На виборчій дільниці №741025, що розташована в актовій залі гуртожитку по вул. Генерала Бєлова, 8, одна і та ж особа намагалася зареєструватися як журналіст від різних видань. Спершу - від "Дніпропетровської панорами", пізніше - від "Вісті Придніпров'я". На дільницю журналіст прибув не сам, а у супроводі ще одного чоловіка, який мав проконтролювати, чи зареєструють його колегу. У спостерігачів на дільниці виникли підозри щодо зміни редакційного посвідчення, а тому один з них звернувся до представників правоохоронних органів.

 

  Станом на 17:45 активісти ОПОРИ зафіксували більше 12 фактів фотографування виборчих бюлетенів. Зокрема, на дільниці № 740997 по трьом фактам було викликано міліцію. По двом - затримано осіб, які фотографували, складено акт, витребувані пояснення, вилучено телефони. Спостерігачі та члени комісії були понятими. В одному ж випадку виборець, який здійснив фото фіксацію свого волевиявлення, швидко віддав телефон дружині. Тому його було відпущено.  

 

  ОПОРА вкотре фіксує фотографування бюлетенів: дільниця № 741046 (центр роботи з дітьми, вул. Волковича, 5)  

 

Народні депутати позафракційний Борис Філатов, Андрій Лозовий з Радикальної партії та Олексій Гончаренко з Блоку Петра Порошенка разом з «журналістами» прибули на дільницю № 741004 (ліцей №22, спортивна зала, вул.Рокоссовського, 45Б,). За їхніми словами, вони прийшли, бо хтось повідомив про те, що є підозра заповнення протоколів. 

 

Представниця ОПОРИ на виборчій дільниці №741033 (вул. 1-го травня, 173) зафіксувала ряд порушень виборчого законодавства, через що комісія прийняла рішення позбавити її права перебування у приміщенні для голосування.

 

На виборчих дільницях Чернігова під час проміжних виборів в 205 окрузі активісти ОПОРИ зафіксували два факти махінацій з виборчими бюлетенями. На виборчій дільниці № 741023 (дошкільний навчальний заклад №4, вул.Генерала Пухова, 134,) зафіксована спроба виносу бюлетеня. Виборець намагався вкинути в урну для голосування несправжній виборчий бюлетень, а справжній заховав. Член комісії помітив вкидання несправжнього бюлетеня і закликав міліцію.  Виборця затримано, очікують на слідчо-опертивну групу.

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019