Opora

17 січня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області зафіксували пошкодження білборду кандидата у Президенти України Євгенія Мураєва («НАШІ»). Оскільки агітаційний матеріал не містив вихідних даних, спостерігачі звернулися у поліцію із заявою.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області викликали поліцію, зафіксувавши білборд на користь кандидата у президенти Анатолія Гриценка («Громадянська позиція»), та написали заяву  через порушення правил ведення передвиборної агітації.

 

На Волині на заходи за участі чинного Президента України та потенційного кандидата у президенти Петра Порошенка людей привозили автобусами. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували у Луцьку та Ківерцях, як десятки людей після візиту гаранта збиралися у групи та поверталися до автобусів, припаркованих на кількох вулицях.

 

У Луцьку на центральній пішохідній вулиці міста невідомі «агітатори» роздавали листівки на користь кандидата у Президенти України Андрія Садового («Об’єднання «Самопоміч») без вихідних даних. Такі факти фіксували представники Громадянської мережі ОПОРА 12 та 14 січня.

 

У Луцьку під час зустрічі із народним депутатом від «Об’єднання «Самопоміч» Романом Семенухою та співголовою партії «ДемАльянс» Василем Гацьком останній висловив підтримку кандидату у президенти Андрієві Садовому («Об’єднання «Самопоміч»). На зустрічі, яка відбулась 14 січня, побували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Імовірний кандидат у президенти Олександр Шевченко (Українське об’єднання патріотів – УКРОП») презентував чотири путівки для відпочинку на гірськолижному курорті «Буковель» за перепост двох інтерв’ю на волинському телеканалі. Розіграш відбувався на сторінці політика у соцмережі Facebook.

 

Перед стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі Faceboоk та поширювали через місцеві ЗМІ.

 

На Волині виконавчий комітет Устилузької міської ради своїм рішенням дозволив розміщувати матеріали передвиборної агітації у школах та фельдшерсько-акушерських пунктах. А ще в шести містах – не визначили місць для розміщення друкованої агітації під час президентської виборчої кампанії у встановлені законом строки. Про це стало відомо спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА 11 січня 2019 року.

 

У кількох районах на Волині після офіційного старту виборчої кампанії у наметах з партійною символікою ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та Радикальної партії Олега Ляшка активісти поширюють друковану агітаційну продукцію на користь імовірних кандидатів у президенти. Відповідну активність зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА під час моніторингу Facebook-сторінок та спільнот партій.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області звернулися із заявою до правоохоронних органів через порушення правил ведення передвиборної агітації кандидатом на пост президента Андрієм Садовим («Об’єднання «Самопоміч»).

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019