Opora

Громадянська мережа ОПОРА закликає Голову Верховної Ради України, лідерів депутатських фракцій та груп терміново, не пізніше наступного пленарного тижня, розглянути питання про звільнення з посад і призначення нових членів ЦВК.

 

Громадський омбудсмен - це незаангажована, компетентна, вмотивована людина, яка забезпечує системний аналіз застосування законодавства та практик розслідування виборчих злочинів, виступає комунікатором між виборцями, кандидатами, медіа та правоохоронними органами з питань впровадження практик протидії порушенням на виборах. 

22 та 23 травня в Шевченківському районному суді міста Чернівці мали відбутися засідання у справі щодо підкупу виборців на місцевих виборах у 2015 році, у якому підозрюють кандидата у депутати Чернівецької міської ради Ростислава Білика. Суд планував дослідити докази та заслухати свідків, проте засідання було перенесено на середину червня.

 

14 травня в Сєвєродонецьку відбулася публічна дискусія "Невидимі виборці". Учасники обговорювали перспективи участі внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів у місцевій демократії, й механізми, передбачені для цього законопроектом №6240 "Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян".

 

Чи дійсно в сучасних суспільствах є запит на зміну підходів до інституту виборів або корекцію традиційних форм голосування? Відповідь не є однозначною. З одного боку, кількість випадків застосування технологій на виборах зростає, а саме суспільство постійно змінюється. З іншого, найбільш технологічно розвинені країни світу зберігають традиційні підходи до проведення виборів, ставлячись з обережністю до технологічних амбіцій.

 

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя затвердив персональний склад робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України (№3112-1).

 

Маніпуляції на виборах, завищена явка, прогалини у фінансових звітах та високі показники голосування на дому – ці та інші нездорові тенденції показує аналіз інформації, який дата-активісти Громадянської мережі ОПОРА проводять на основі відкритих виборчих даних.

 

Минуло більше двох місяців з того моменту як Президент та Голова Верховної Ради знову публічно говорили про оновлення складу Центральної виборчої комісії. Громадянська мережа ОПОРА 7 лютого провела публічну дискусію серед усіх кандидатів на тему "Нова якість ЦВК". Відповідно до антикорупційного законодавства впродовж 25 днів мала відбутись спеціальна перевірка всіх кандидатів. Громадянська мережа ОПОРА вирішила поцікавитись, на якому етапі зараз ця ситуація. У відповідь на інформаційний запит до Апарату Верховної Ради України ми дізналась, що спеціальна перевірка п’яти кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії досі триває.

 

Як політики використовують в'язнів українських тюрем

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018