Opora

Верховна Рада України заявила про неприпустимість ігнорування в Остаточному звіті ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації 2016 року фактів незаконного голосування на території  окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 

Необхідність якісних змін у існуючій виборчій системі та можливі шляхи реформування виборчого законодавства обговорили під час публічної дискусії «#ВиборчаРеформаChallenge» у Харкові 21 лютого у приміщенні ILF-Communication. Ініціаторами заходу виступили Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

 

Можливість голосувати не за місцем реєстрації повинні мати усі мобільні групи населення, як внутрішньо переміщені особи чи трудові мігранти, так і особи, які вибули з місця реєстрації. Саме тому представники неурядових організацій спільно з народними депутатами розробляють законодавчу ініціативу для реалізації виборчого права кожного громадянина незалежно від його місця проживання. Про це йшла мова у четвер, 16 лютого, під час робочої зустрічі представників громадських організацій, ЦВК та парламенту.

 

Повноцінна виборча реформа, довіра суспільства та політичних гравців до ЦВК, спроможність парламенту реалізовувати задекларовані якісні зміни – ці та інші перезрілі для суспільства питання підніматимуться під час публічних дискусій «#ВиборчаРеформаChallenge», які стартують з 17 лютого у кожному з регіонів України. Заходи організовує Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

 

Основними причинами допущених членами дільничних виборчих комісій помилок, зловживань чи порушень було безвідповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків та недостатнє засвоєння ними отриманих знань або невміння застосувати їх на практиці. 

 

Висновки і рекомендації підготовлені за результатами експертного опитування довготермінових спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, що здійснювали моніторинг усіх етапів виборчого процесу на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах 11 та 18 грудня 2016 року. Метою опитування було з’ясувати та систематизувати думки спостерігачів щодо якості роботи членів дільничних виборчих комісій. Усього було опитано 50 довготермінових спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.   

 

Найбільшу кількість посад голів об’єднаних територіальних громад та мандатів депутатів отримали кандидати, що балотувались шляхом самовисування.

 

Непереконливість розслідуваньзлочинів кандидатів на виборах викликає справедливу критику правоохоронних органів, але виборці теж виступають ініціаторами серйозних порушень законодавства. Зокрема, мова йде про достатньо масову практику голосування без пред’явлення паспортів чи отримання бюлетенів замість своїх родичів.  Більшість цих порушень, безумовно, мала так званий побутовий характер, але вони засвідчують необхідність значних зусиль із профілактикизлочинів та підвищення поінформованості виборцівта членів ДВК.

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015