Opora

29 березня 2017 року у місті Сєвєродонецьк в приміщенні «Кризового медіа центру Сіверський Донець» (за адресою: Радянський проспект 54), відбудеться публічна дискусія «Актуальні законодавчі ініціативи в реформуванні виборчого законодавства», на якому будуть обговорені питання забезпечення виборчих прав внутрішньо-переміщених осіб в Україні і необхідність проведення повноцінної виборчої реформи. Початок заходу о 10:00.

 

Центральна виборча комісія задовольнила клопотання Громадянської мережі ОПОРА щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 30 квітня 2017 року.

 

Україна має відходити від мажоритарної виборчої системи, щоб забезпечити прозорість цього процесу та якість роботи депутатів. Про це йшла мова під час публічної дискусії «#ВиборчаРеформаChallenge» 22 березня в Миколаєві, організаторами якої стали Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

 

Громадянське суспільство має напрацювати чітку консолідовану позицію щодо того, в чому повинна полягати реформа виборчого законодавства.

 

Під час місцевих виборів 2015 року було зафіксовано 1559 порушень за даними моніторингу окремих виборчих дільниць, який проводила Громадянська мережа ОПОРА.

 

У Полтаві в рамках всеукраїнського туру «#ВиборчаРеформаChallenge», ініціатором якого стали Громадянська мережа ОПОРА спільно з міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), обговорили впровадження пропорційної системи з відкритими списками та окреслили недоліки нині чинного виборчого законодавства.

 

У Івано-Франківську в рамках всеукраїнського туру #ВиборчаРеформаChallenge експерти підняли питання щодо зміни підходів  формування виборчих комісій, фахової підготовки членів виборчих комісій та необхідності посилення впливу громадян на формування складу головного законодавчого органу. Як варіант посилення впливу виборця на поліпшення якості складу парламенту обговорювалась можливість відходу від чинної виборчої системи та перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими списками.

 

Близько 4% електорату України, які є внутрішньо переміщеними особами, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права та голосувати на місцевих виборах і в одномандатних округах на загальнодержавних парламентських виборах. Це свідчить про порушення принципу недискримінації щодо забезпечення рівності прав, свобод і можливостей і уповільнює процес інтеграції переселенців до громад, в які вони перемістились.

 

Мамаївська територіальна виборча комісія в неділю, 12-го березня, під час засідання розглянула питання щодо відкликання депутата сільської ради.

 

Всеукраїнський тур #ВиборчаРеформаChallenge 7 березня у Львові зібрав експертів з виборчого законодавства та представників громадських організацій й політичних партій для обговорення основних тез щодо оновлення Закону про «Про вибори народних депутатів».

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015