Opora

Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» оголошує тендер на організацію навчальної програми «Школа громадських омбудсменів із виборчих прав», яка відбудеться 6-9 жовтня 2018 року в місті Києві в рамках проекту Європейського Союзу «Виборча реформа задля підсилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу».

 

Верховна Рада України оновила склад Центральної виборчої комісії, звільнивши старих членів та затвердивши кожну кандидатуру на посаду члена ЦВК. Відповідне рішення підтримали депутати під час засідання 20 вересня.

 

Верховна Рада на засіданні 18 вересня підтримала законопроект №9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», якою кількісний склад ЦВК змінюється з 15 осіб на 17. Однак частина депутатів вважає, що рішення в майбутньому може бути оскаржене через недотримання регламенту.

 

Робоча група з розгляду поправок до Виборчого кодексу розглянула 56 поправок щодо реєстрації спостерігачів, їхніх прав та обов’язків, а також порядку виготовлення виборчих бюлетенів. Про це йшла мова під час засідання Робочої групи з розгляду Виборчого кодексу 17 вересня.

 

Напередодні офіційного початку процесу виборів Президента України у грудні 2019 року Громадянська мережа ОПОРА презентує попередній аналіз виконання Україною рекомендацій національних та міжнародних спостережних організацій, міжнародних неурядових та міжурядових організацій, дипломатичних представників країн-партнерів України у сфері виборів.

 

З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.

 

Центральна виборча комісія спростила порядок зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Таке рішення було прийняте на черговому засіданні ЦВК, що відбулось 5 вересня.

 

26% українських громадян вважає, що першочергове завдання громадських організацій – бути спостерігачами у день виборів. Такі результати опитування презентували експерти Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».

 

Робоча група з розгляду Виборчого кодексу підтримала поправки народних депутатів Дмитра Добродомова, Юрія Дерев'янка та Єгора Соболєва щодо виключення з документа розміщення передвиборної агітації на носіях зовнішньої реклами, а також поправки Вікторії Сюмар щодо проведення передач у формі дебатів чи дискусій. Про це йшла мова під час засідання групи 3 вересня.

 

У п’ятницю, 17 серпня, в Українському католицькому університеті у Львові почалось навчання 35 кандидатів на посади громадських омбудсменів із захисту виборчих прав. Воно проходить у рамках проекту «Виборча реформа задля підсилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу», що фінансується Європейським Союзом.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018