Opora

У Волинській області протягом червня-жовтня 2018 року зафіксували 83 випадки непрямої агітації із ймовірним використанням бюджетних ресурсів. Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала партійну приналежність керівного складу 11 районних державних адміністрацій Чернівецької області та облдержадміністрації. Відомості отримали в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Один голова з районних адміністрацій області є партійним. У керівництві Чернівецької ОДА представлена тільки партія «Народний фронт»: членами партії є заступник голови адміністрації та керівник апарату.

 

На Тернопільщині протягом червня-жовтня 2018 року зафіксовано 34 випадки ймовірного використання народними депутатами від певних політичних партій бюджетних ресурсіву цілях самореклами та непрямої дочасної агітації. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

За даними Громадянської мережі ОПОРА, 7 із 85 високопосадовців Львівської обласної та районних державних адміністрацій є членами політичних  партій. В обласній та районних радах задекларували свою належність до партій 22 з-поміж 65. При цьому офіційну інформацію вдалось отримати лише від 125 зі 150 посадовців. Зафіксований один випадок приховування партійності.

 

У листопаді та на початку грудня у друкованих ЗМІ Кіровоградщини опублікували кілька матеріалів, які можуть мати ознаки «чорного піару». У матеріалах критикують чотирьох потенційних кандидатів на пост Президента України: Юлію Тимошенко, Святослава Вакарчука, Володимира Зеленського та Анатолія Гриценка. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На Волині правоохоронці провели обшуки у будинках кандидатів на посади голів  Гіркополонківської ОТГ Вадима Веремчука та Підгайцівської ОТГ Валентина Приходька. Про це стало відомо Громадянській мережі ОПОРА у п’ятницю, 7 грудня.

 

У 9 громадах на Волині взяти участь у перших виборах виявили бажання 665 чоловіків (59%) та 467 жінок (41%). Ще 5 жінок (16%) та 27 (84%) чоловіків змагатимуться за крісла  голів громад. Розподіл претендентів на посади голів та депутатів місцевих рад ОТГ за гендерною та партійною  ознакою проаналізували  представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

У селищі міського типу Лугини  Житомирської області 7 грудня представники влади подарунками,  грамотами та грошовими винагородамивітали працівників органів місцевого самоврядування з професійним святом. На захід приїхав народний депутат Сергій Пашинський, помічник нардепа Володимира Арешонкова Станіслав Івчук та депутат обласної ради Андрій Озерчук.

 

Найбільше кандидатів в депутати зареєстровано до Чуднівської міської об’єднаної територіальної громади, найменше – Швайківської ОТГ Бердичівського району. Загалом, стати народними обранцями в своїй громаді виявили бажання 646 осіб, з яких 154 – самовисуванці та  492 – кандидати від партій.

 

За два останні місяці Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала відеосюжети, телепередачі, актуальні коментарі за участі представників шести політсил. Найбільш активно себе та свою діяльність за допомогою місцевого телебачення рекламувала партія «БПП «Солідарність».

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018