Зазначений законопроект покликаний усунути колізію між нормами Податкового кодексу України та Законами України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про кооперацію», «Про споживчу кооперацію» щодо розподілу майна при ліквідації відповідних неприбуткових організацій (Податковий кодекс передбачає передачу майна іншій неприбутковій організації або в дохід бюджету, у той час як зазначені закони – розподіл серед співвласників ОСББ, членів кооперативів).

Наголосимо, що законопроект отримав позитивний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України.

Громадянська мережа ОПОРА запевняє, що прийняття зазначеного законопроекту очікують тисячі об’єднань співвласників багатоквартирного будинку і житлово-будівельних кооперативів в Україні, статус яких як неприбуткових організацій нині опинився під загрозою через вищезгадану колізію. Також уже сотні новостворених ОСББ не можуть отримати статус неприбуткових організацій і розпочати повноцінну роботу. Це стримує фінансування співвласниками багатоквартирних будинків енергоощадних заходів у житлі та створює соціальну напругу.

З огляду на це, Громадянська мережа ОПОРА закликає представників Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України якнайшвидше розглянути на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій (реєстраційний номер 3233) та рекомендувати Верховній Раді України невідкладно прийняти його за основу та в цілому.