Згідно з Конституцією України, 25 жовтня 2015 року на всій території України мають бути проведені чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Фракції-підписанти Коаліційної угоди взяли на себе зобов’язання завершити реформування законодавства про парламентські та місцеві вибори упродовж першого півріччя 2015 року. Таке реформування, серед іншого, передбачає кардинальну зміну виборчих систем на парламентських і місцевих виборах.

Хоча з моменту парафування Коаліційної угоди минуло більше 2-х місяців і до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів залишається лише 7 місяців, жодних кроків у напрямку ініціювання парламентом реформи законодавства про вибори зроблено не було.

Громадські організації “Інтерньюз-Україна”, Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Український незалежний центр політичних досліджень та Інститут виборчого права вважають, що підготовка змін до законодавства про загальнодержавні та місцеві вибори має здійснюватись єдиною Робочою групою, яка має бути утворена при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Саме на цей Комітет покладено законодавче забезпечення організації та порядку проведення виборів і референдумів. Робочу групу необхідно утворити не пізніше лютого 2015 року із тим, щоб підготовка нею нових редакцій законів про парламентські та місцеві вибори була завершена не пізніше квітня 2015 року, а їх прийняття відбулось у визначений Коаліційною угодою строк - тобто у першій половині 2015 року.

Громадські організації “Інтерньюз-Україна”, Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Український незалежний центр політичних досліджень та Інститут виборчого права закликають:

  • Голову Верховної Ради України – невідкладно (не пізніше середини лютого 2015 року) створити своїм розпорядженням при Комітеті з питань правової політики та правосуддя Робочу групу з питань реформування виборчого законодавства, яка здійснюватиме підготовку не лише нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України”, але і підготовку нової редакції Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Така група має здійснювати свою діяльність на засадах відкритості та прозорості, а до участі у її роботі мають бути залучені представники всіх депутатських фракцій і груп, вітчизняні та зарубіжні експерти, громадські активісти, члени ЦВК та інші зацікавлені сторони.
  • Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя - забезпечити діяльність створеної Робочої групи з питань реформування виборчого законодавства на засадах відкритості, прозорості та інклюзивності, а також підготовку нею проектів нових редакцій законів про парламентські та місцеві вибори до кінця квітня 2015 року.
 
"Інтерньюз-Україна"
 
ВГО "Комітет виборців України"
 
Громадянська мережа ОПОРА
 
Український незалежний центр політичних досліджень
 
Інститут виборчого права