Безрезультативно завершилося розслідування понад 75% розпочатих на позачергових виборах народних депутатів України 2014 р. кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян. До суду дійшло лише 4,5 % кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). Про це свідчить моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, проведений протягом лютого–червня 2015 р. Громадянською мережею ОПОРА у партнерстві з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). ОПОРА закликає парламентарів вдосконалити виборче законодавства і Кримінальний кодекс України та спонукає громадськість забезпечити дієвий контроль за  ефективним розслідуванням тих 55 кримінальних  проваджень, досудове слідство щодо яких ще триває.

ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ діяльності правоохоронних та судових інституцій України щодо розслідування злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 (червень 2015)

 

Станом на 24 червня 2015 року  досудове розслідування результативно було завершено лише у 13 з 291 кримінального провадження (4,5 %) від усіх розпочатих кримінальних проваджень за фактами діянь із ознаками злочинів проти виборчих прав громадян. У 2 з 13 кримінальних проваджень між органами прокуратури та обвинуваченими було укладено угоду про визнання винуватості. 

0 parl.election 2014 crimes 0

Через неналежне застосування слідчими органами законодавства на практиці призвело до того, що прийняття Закону про посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян (14 жовтня 2014 р.) спричинило закриття кримінальних справ у зв'язку зі скасування кримінальної відповідальності.

На даний час, у жодному кримінальному провадженні щодо підкупу виборців (всього 37 таких проваджень) не було пред’явлено обвинувачення та покарано організаторів схем підкупу, чи осіб, на користь яких організовувалися злочинні «піраміди підкупу» чи планувалося запускати «каруселі». Притягнення до відповідальності мало фрагментарний характер порівняно з масштабом підкупу.

Відзначимо, що в цілому по країні незавершеними залишаються 55 кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян, розслідування яких досі триває. Найбільше таких проваджень зафіксовано в Донецькій обл. (26), Київській обл.(18), м. Київ (14).

0 parl.election 2014 crimes 1

ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ діяльності правоохоронних та судових інституцій України щодо розслідування злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 (червень 2015)

 

Цей прес-реліз створено за технічної підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), а також сприяння Департаменту закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Висловлені в цьому прес-релізі погляди не обов'язково відображають погляди IFES, DFATD чи USAID.

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА
тел./факс: (044) 286-26-70
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.