Спостерігачі ОПОРИ забезпечують оцінку якості виборчих процедур повторного голосування на виборах Чернівецького міського голови, яке відбувається 29 листопада 2020 р. Результати спостереження ОПОРИ є репрезентативними для виборчих дільниць міста і дозволяють визначити ключові проблеми процесу голосування. Голосування відбувається в умовах посилення загальнонаціональних карантинних обмежень для вихідних днів і подальшого загострення ситуації із поширенням COVID-19. Натомість у суботу, 28 листопада, ЦВК заявила про загрозу для належної організації голосування у зв’язку з відкликанням організаціями чотирьох партій своїх представників у ДВК. У Чернівцях у день голосування місцевими підприємцями, які формально не пов’язані з кандидатами, реалізуються технології з мобілізації виборців. Схожі акції, які передбачали розіграш призів та подарунків, раніше були реалізовані у Львові, Миколаєві та Слов’янську. 

Спостереження за підготовчими засіданнями ДВК та початком голосування засвідчило відсутність порушень виборчого законодавства або організаційних проблем, які б могли критично загрожувати законному перебігу волевиявлення громадян. Але на повторному голосуванні у Чернівцях більш гостро проявилась проблема забезпечення кворуму на засіданнях ДВК і потенційна можливість дестабілізації їхньої роботи внаслідок масштабних ротацій. ОПОРА закликає міську ТВК, ДВК та усіх суб’єктів виборчого процесу докласти максимальних зусиль для належної організації голосування та підрахунку голосів виборців. 

За даними ОПОРИ, 12,07% ДВК розпочали свої підготовчі засідання раніше ніж за сорок п’ять хвилини до початку голосування (між 07 год. і 07:14), не дотримавшись вимог Виборчого кодексу. І хоча не було зафіксовано проведення підготовчих засідань до 07 ранку, як це мало місце на виборах в інших громадах, на низці виборчих дільниць суб’єкти виборчого процесу могли мати проблеми зі спостереженням за всіма підготовчими процедурами. Нагадаємо, що на підготовчих засіданнях ДВК оглядаються і опломбовуються виборчі скриньки, до них вкидаються контрольні листи, виборчі бюлетені передаються членам ДВК тощо.

Спостерігачі ОПОРИ відзначають, що на 9,84% дільниць на підготовчих засіданнях ДВК не забезпечувався необхідний кворум (на 90,16% дільниць – забезпечувався). При цьому спостерігачі організації звернули увагу на те, що члени комісій часто не знали кількісний склад ДВК. Дана обставина могла бути пов’язана із ротаціями у складі виборчих комісій. Нестабільність складу ДВК традиційно пов’язана із низькою мотивацією організацій партій, які не беруть участь у повторному голосуванні, забезпечувати роботу своїх представників у виборчих комісіях. 

Значна частина ДВК допустила окремі процедурні порушення під час проведення підготовчих засідань. На 22,41% дільниць члени ДВК не забезпечували ведення протоколу підготовчого засідання, хоча це і передбачено Виборчим кодексом. Ці порушення не мають безпосереднього впливу на процес голосування, але вони демонструють організованість і підготовленість членів виборчих комісій.