Станом на 12:00 процес голосування проходить у рамках закону й з дотриманням встановлених процедур. Суттєвих зловживань чи конфліктних інцидентів спостерігачами ОПОРИ на цей момент виявлено не було. Помічені незначні процедурні порушення, однак спостерігається тенденція до зменшення їх кількості, порівняно з голосуванням 25 жовтня 2015 року.   

Суттєво зменшилася кількість дільниць по Україні, на яких зафіксовані спроби видавання бюлетенів виборцями без пред’явлення паспорта – з 14% до 1%, порівняно з голосуванням у першому турі. Нагадуємо, що згідно із Законом «Про місцеві вибори» виборець може проголосувати виключною на підставі паспорта громадянина України.

1511 2015 5 national

Випадки фотографування виборцями бюлетенів, що є кримінальним злочином, зафіксовано на тому ж рівні, що і 25 жовтня – 0,4% дільниць по всій Україні. Однак у Дніпропетровську дещо зросла кількість таких зловживань – фотографування бюлетенів зафіксовано на 4% виборчих дільниць міста, порівняно з 3,5% в першому турі.

1115 2015 6 dnipro  

Порушення таємниці голосування було на 5% виборчих дільниць у межах України, що співпадає з показником першого туру. Тоді як у Дніпропетровську кількість порушень таємниці голосування зменшилася з 7,9% до 4,4%. 

 

Випадків вкидання бюлетенів чи незаконного перешкоджання доступу виборців до приміщення для голосування спостерігачами ОПОРИ виявлено не було.