Opora

Представники чотирьох політичних сил ймовірно використовували бюджетні ресурси для власної реклами та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. Такі дані наводять спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області. Зокрема, за сприяння політиків на Київщині ремонтувалися дороги, будувалися та реконструювалися дитячі та спортивні майданчики, проводилися ремонтні роботи у навчальних закладах, будувався будинок культури та спортивно- оздоровчий комплекс і поліпшувалась екосистема річки.

 

У період до офіційного початку виборчого процесу заходи і зустрічі, що влаштовують або відвідують потенційні кандидати ще не можна назвати агітаційними, проте, вони містять ознаки дочасної агітації. Зокрема, за даними спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА з Київщини, протягом вересня-листопада, кандидати зустрічалися  з працівниками закладів освіти, аграрних та фермерських підприємств, працівниками та пацієнтами  закладів охорони здоров'я, ветеранськими організаціями, державними службовцями  та представниками  партійних організацій та активістів політичних структур.

 

Серед 83 чиновників Київської області лише двоє офіційновказали свою партійність. 49 осіб не є членами партій, а ще 32 особи не надали такої інформації. Такі дані спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ отримали після аналізу 25 районних державних адміністрацій Київщини.

 

Рекламні білборди, агітаційні намети, роздача  матеріальних благ виборцям, розповсюдження поліграфії – таку активність партійних осередків, потенційних кандидатів у президенти та нинішніх політиків фіксують спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області.

 

Напередодні президентських перегонів, які розпочнуться 31 грудня, політичні партії та окремі політики на Київщині значно активізувалися та проводять діяльність, що супроводжується наданням мешканцям області подарунків, медичних послуг та фінансової допомоги.

 

Рекламні матеріали окремих партій та потенційних кандидатів на пост Президента України з ознаками дочасної агітації зафіксовано у Білій Церкві, Фастові, Богуславі, Ірпені та Києво-Святошинському районі. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Серед новообраних депутатів рад об’єднаних територіальних громад на Київщині 65 балотувались від політичних партій та 30 - шляхом самовисування. Найбільшу кількість депутатів має політична партія ВО “Батьківщина”.

 

29 жовтня у чотирьох громадах Київщини проголосували 13 445 виборців, що складає 43,78% від загальної кількості.

 

В селищі Велика Димерка на Київщині на виборчій дільниці №320230 приблизно о 19:30 члени виборчої комісії намагались видати бюлетень виборцю за копією його паспорта.

 

Станом на 16:00 у чотирьох громадах Київщини проголосували 10106 виборців, а це складає 32,91% від загальної кількості.

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018