Opora

Парламентські фракції увиразнюють свою реальну присутність в політичному житті не через красномовні виступи їхніх депутатів чи гучні політичні демарші і не через лавину зареєстрованих законопроектів чи медійні скандали,  а лише через консолідовані голосування в сесійній залі. Очевидно, єдиною демократичною альтернативою політичному диригуванню в парламенті є прозорий і дієвий механізм досягнення попередніх домовленостей та завчасного вироблення позицій всередині фракцій щодо поточних питань порядку денного. І навіть виконання фракціями цього домашнього завдання далеко не гарантує лояльності депутатів, коли справа доходить до голосувань.

 

24 жовтня відбулося засідання Рівненської міської виборчої комісії, яка розглянула скаргу кандидата в депутати до Рівненської міської ради від ВО «Батьківщина» Мітіна Юрія щодо розміщення оголошень про підвезення виборців на виборчу дільницю у день голосування. В результаті, виборча комісія прийняла рішення повернути скаргу без розгляду.

 

Проект Громадянської мережі ОПОРА та Громадського телебачення "Перед вибором" покликаний повідомити про перебіг президентської кампанії та допомогти громадянам стати освіченими виборцями. У цьому випуску - позиції кандидатів щодо вступу України в НАТО та статус другої державної мови, а також як проголосувати не за місцем прописки.

 

У програмі "Дорогі депутати" від 11 грудня 2013 - про перевибори у 223 окрузі. На парламентських виборах у 2012 році в цьому окрузі змагались два основні кандидати - самовисуванець Віктор Пилипишин і представник Об'єднаної опозиції свободівець Юрій Левченко. Цього року на окрузі зареєстровано 70 кандидатів - це рекордна кількість за всю історію українських виборів. З них двоє - однофамільці свободівця Юрія Левченка. Координатор кампанії спостереження за повторними виборами народних депутатів України Громадянської мережі ОПОРА у місті Київ Тарас Чмут розповів про особливості виборчої кампанії у 223 окрузі. Також Чмут розповів про спробу прямого підкупу в окрузі кандадатом Віктором Пилипишином. Журналістка Анастасія Станко взяла коротке інтерв'ю з кандидатами Тетяниою Монтян, Віктором Пилипишиним, Юрієм Левченком.

 

"Якщо ти активний громадянин і хочеш впливати на політику, на державу і відповідно на своє майбутнє, нам край важливо стати незалежними спостерігачами", - Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм.  

Поки Євромайдан мітингував, біля автобусів міліції, яка заблокувала всі підходи до Верховної Ради, біля самої будівлі парламенту регіонали поставили сцену і проводили мітинг для своїх прихильників. ОПОРА зняла відео, на якому можна побачити людей, які були на мітингу на підтримку курсу Президента, та почути музику, яку вони слухали. Навколо по периметру стояла міліція, за ці кордони прихильники ПР не виходили, хіба що за сцену, сторону Маріїнського парку. Але ми туди не ризикнули піти.

 

Журналісти телепередачі "Дорогі депутати" слідкують за ситуацію у 5 округах, де відбуваються довибори до Верховної Ради України - дивіться репортаж з 132 округу, інтерв'ю з кандидатами Миколою Кругловим, Аркадієм Корнацьким та Михайлом Соколовим. Виборчі рекорди: ЦВК нарешті завершила реєстрацію кандидатів, для такої великої кількості кандидатів потрібно збільшити фінансування ЦВК, бюлетені будуть довжиною по 1 метру у двох округах (ОВО 94 і 223).

 

У програмі дивіться репортаж із 197 виборчого округу (з центром у м. Канів Черкаської області), де у 2012 році основна боротьба точилася між самовисуванцем Богданом Губським і Леонідом Даценком, кандидатом від Об’єднаної опозиції. Журналіст Андрій Сайчук відвідав зустрічі з виборцями основних претендентів та взяв інтерв’ю в голови Окружної виборчої комісії. У 194 окрузі з центром м. Черкаси минулого року на парламентських виборах головними опонентами були кандидати само висуванка Валентина Жуковська та опозиціонер Микола Булатецький. Журналісти з’ясували, як проходить виборча кампанія кандидатів.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018