Opora

Приналежність представників органів державної влади до тієї чи іншої політичної сили може створювати потенційні ризики щодо використання адміністративного ресурсу в політичних інтересах. На Донеччині 13,5% державних службовців та представників самоврядування є членами політичних партій.

 

Офіційно виборча кампанія ще не розпочалась, але громадські спостерігачі ОПОРИ на Донеччині вже зафіксували випадки благодійної допомоги та презентів від потенційних кандидатів чи партій.

 

До складу Криворізької сільської об’єднаної територіальної громади на Донеччині мають увійти три сільради: Криворізька, Добропільська та Шилівська. Представники Громадянської мережі ОПОРА запитали голів цих сільських рад, що вони думають з приводу причин для відміни виборів у громаді.

 

У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На прикладах, що ми спробуємо більш доступно та предметно пояснити, як практично використовувати дані не лише для статистики.

 

Усі п`ять ДВК з двох об`єднаних громад на Донеччині здали виборчу документацію до територіальних виборчих комісій до четвертої ранку. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

У ДВК Званівської ОТГ надвечір знайшли помилку в бюлетенях. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

В одній з ДВК Званівської ОТГ не вистачає по одному примірнику протоколів про підрахунок голосів для чотирьох округів. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

На одній ДВК Донеччини троє невідомих чоловіків намагались перевірити за списком виборців тих, хто не проголосував. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

У селі Андріївка Слов’янського району для трьох округів надрукували недостатню кількість бюлетенів для голосування. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

ДВК Званівського ОТГ на Донеччині видала бюлетені 10 виборцям без їхнього підпису в списку. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА а дільниці.

 

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018