Opora

Цього місяця у стінах Верховної Ради було 8 пленарних днів. За цей час кожен із народних обранців мав можливість 314 разів проголосувати за питання порядку денного. Проте понад третину з них, 117 (або 37%), були технічного характеру (розгляд за скороченою процедурою, включення до порядку денного). Ще 150 разів (48%) нардепи голосували за поправки до законопроектів. Таким чином голосування щодо низки законопроектів відбувалися по декілька разів.

 

Як часто народні обранці попри свою фізичну присутність у парламенті та офіційну реєстрацію не проявляють своєї позиції під час розгляду питань й не голосують? Експерти ОПОРИ порахували, що таким чином внаслідок не натискання на жодну з кнопок українські парламентарі ігнорували голосування у майже третині випадків.

 

Проблема результативного ухвалення ініційованих законопроектів залишається актуальною для більшості депутатів Верховної Ради. Лише 18 народних обранців можуть похизуватися тим, що хоча б один з чотирьох законопроектів їхнього співавторства набув чинності. У даному матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала голосування депутатів.

 

У зв’язку зі зверненнями ЗМІ до ОПОРИ щодо оцінки факту реєстрації та змісту проекту Закону України про вибори народних депутатів (за мажоритарною системою) за реєстр. № 7366, зазначаємо наступне. На думку ОПОРИ, внесення ініціативи щодо запровадження мажоритарної виборчої системи на виборах народних депутатів України має ознаки порушення Регламенту Верховної Ради України, дестабілізує процес підготовки проекту Виборчого кодексу до другого читання, не відповідає рекомендаціям Україні з боку міжнародних організацій та внутрішньополітичним зобов’язанням депутатських фракцій у парламенті поточного скликання. ОПОРА закликає парламент продовжити розгляд проекту Виборчого кодексу, доклавши максимальних зусиль для виконання власних зобов’язань у сфері виборчої реформи.

 

За три роки роботи Верховної Ради України народні депутати 4 мільйони 655 тисяч 128 разів висловлювали свою позицію під час голосувань. За цей час у середньому український парламентар пропустив кожне п’яте голосування,у третині випадків взагалі “не голосував”, а під час двох з п’яти голосувань натискав кнопку “за”. Натомість лише один раз зі ста голосував “проти”, а ще у семи відсотках випадків “утримувався”. У даному матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала голосування депутатів.

 

Сьогодні, 19 грудня, до Апарату Верховної Ради України був поданий на заміну законопроект №7366 про вибори народних депутатів України за мажоритарною системою. Сам проект був зареєстрований ще 6 грудня. Таким чином, завтра, 20 грудня – останній день подання альтернативних законопроектів від народних депутатів.

 

За три роки роботи Верховної Ради України VIII скликання в парламенті відбулася майже тисяча голосувань, результат яких залежав від щонайбільше трьох народних обранців. Понад 40% випадків цих голосів вистачило, щоб ухвалити позитивне рішення.  Ще у  близько 60% – не вистачило для прийняття результативного рішення. У даному матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала найбільш цікаві голосування та дослідила причини, чому велика кількість голосувань знаходиться на межі провалу.

 

Половина як ініційованих, так і ухвалених законопроектів нинішнього скликання Верховної Ради стосується економічної політики та галузевого розвитку. Як наслідок —відповідні комітети виявилися найбільш завантаженими. Загалом же близько третини ініційованих законопроектів досі опрацьовуються в профільних комітетах. У цьому матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, як розглядаються всі законодавчі ініціативи цього періоду.

 

Народні депутати активніше відвідують засідання комітетів, ніж голосують у сесійній залі. Серед 419 народних обранців лише вісім парламентарів відвідали всі засідання свого профільного комітету, натомість 16 парламентарів прогуляли понад 90% відповідних засідань. Одним з найважливіших аспектів роботи народного депутата України є відвідування засідань профільних комітетів. У серії матеріалів "3 роки Верховній Раді" ОПОРА проаналізувала, наскільки сумлінно парламентарі виконують цей депутатський обов'язок.

 

За три роки роботи Верховної Ради восьмого скликання було зареєстровано майже шість тисяч проектів законів. Проте лише кожен дев'ятий законопроект має перспективи ухвалення. В цьому матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" ОПОРА проаналізувала всі законодавчі ініціативи цього періоду.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018