Opora

На підготовку вчителів Міністерством освіти і науки України цього року було розподілено 6853 бюджетні місця. Варто зазначити, що для вчителів музичного мистецтва, фізики, трудового навчання, інформатики та математики конкурс на одне бюджетне місце найнижчий і складає від 1,1 до 1,8 особи на місце. Якщо зважити на той факт, що один вступник міг подати 7 заяв для участі у конкурсному відборі, і багато хто цією можливістю скористався, то можна стверджувати, що справжній конкурс був лише при відборі вчителів української мови і літератури та історії. Такі результати дослідження Громадянської мережі ОПОРА.

 

1 червня 2018 року відбулося ЗНО з англійської мови. Основною його відмінністю від попередніх років було те, що тест вперше містив завдання з "Аудіювання", які перевіряють розуміння іноземної мови на слух.

 

2 липня стартує вступна кампанія 2018 року. Розпочнеться вона з реєстрації електронних кабінетів, через які пізніше вступники подаватимуть дистанційно заяви та відслідковуватимуть зміни у їх статусі. Радимо заздалегідь детально ознайомитися з процедурою реєстрації та переліком винятків, коли електронний кабінет створювати не варто.

 

6 лютого стартує реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року. Про те, як поєднуються різні предмети ЗНО під час вступу, читайте й нашому дослідженні. Сподіваємося, воно допоможе зробити правильний вибір майбутнім абітурієнтам.

 

9 січня стартує реєстрація на пробне ЗНО 2018 року. Перш ніж визначитися з переліком предметів, Громадянська мережа ОПОРА радить ознайомитися з важливими новаціями вступної кампанії, що затверджені Міністерством освіти і науки України. Адже поінформованість про процедури та їх розуміння абітурієнтами є важливим фактором успішного вступу.

 

3 серпня був проведений комплексний вступний іспит для вступу для здобуття ступеня магістра Права, який проходив із застосуванням технологій ЗНО. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА були присутні у пунктах тестування у містах Вінниці, Луцьку, Дніпрі, Києві, Львові, Маріуполі, Миколаєві, Рівному, Слов’янську, Тернополі, Ужгороді,  Харкові, Херсоні, Хмельницьку, Чернівцях. Загалом, спостерігачі були присутні на третині всіх пунктів.

 

Відповідно до Умом прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2017 році (далі — Умови прийому) списки осіб, рекомендованих до навчання за кошти державного бюджету, повинні були бути оприлюднені сьогодні, 1 серпня, до 12.00. Однак зважаючи на необхідність перевірки правильності здійснення нарахування сільського коефіцієнту та інших параметрів заяв, Міністерство освіти і науки України повідомило про відтермінування оприлюднення  таких списків. Оскільки правильність результатів адресного розміщення обсягів державного замовлення напряму залежить від правильності нарахування конкурсних балів вступників, таке  рішення є виправдним, хоча й створює незручності для вступників та приймальних комісій.

 

Для участі у конкурсному відборі, заява повинна мати статус “Допущено до конкурсу” або “Допущено до конкурсу (навчання за бюджетні кошти)” (якщо Ви обирали опцію участі у конкурсному відборі тільки для навчання за державним та регіональним замовленням). Відповідно до листа МОН від 25 липня, вищі навчальні заклади повинні були сьогодні до 10.00 прийняти рішення щодо всіх електронних заяв, які подані до 23 числа включно.  Тож у випадку, якщо Ви подавали електронну заяву раніше і статус вашої заяви і досі “Зареєстровано в Єдиній базі” чи “Зареєстровано у вищому навчальному закладі”, радимо звертатися на електронну пошту МОН -  vstup_2017@mon.gov.ua (копію листа можете надсилати до Громадянської мережі ОПОРА - osvita@opora.org.ua)

 

Відповідно до Умови прийому до ВНЗ у 2017 році, вчора, 20 липня, о 18:00 закінчився термін прийому заяв та документів для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів. Зважаючи на проблеми із реєстрацією заяв у Єдиній базі, Міністерство освіти і науки України дозволило вишам вносити подані у встановлений строк документи в Єдину базу до 18.00 23 липня. 

 

Вступна кампанія у 2017 році почалася 29 червня з окремого етапу - реєстрації електронного кабінету, куди вступник завантажує необхідні для вступу документи (додаток до атестату, довідку про право на застосування сільського коефіцієнту і т.д.). Метою винесення цих дій в окремий етап було розведення у часі двох етапів пікового навантаження на Єдину електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). Наступний етап - етап подачі електронних заяв - почався 12 липня.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019