Opora

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова та голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська 31 липня підписали офіційний Меморандум про співпрацю. Метою документа є координація зусиль із захисту виборчих прав та свобод громадян.

Меморандум передбачає розробку та реалізацію спільних проектів, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантій прав і свобод людини.

31 07 2018 pidpysannia memorandumu 6

Зокрема, планується здійснення спільних заходів у частині аналізу діяльності правоохоронних органів та судів щодо розслідування виборчих злочинів, підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх виборчих прав.

Безумовно, є і проблеми з виборчими правами громадян, наприклад, внутрішньо переміщених осіб. І ми будемо наполягати на тому, щоб все ж таки Верховна Рада України прийняла рішення щодо можливості реалізації у повному обсязі конституційних прав, і парламентський контроль ми будемо за цим проводити. І думаю, якщо ми разом сформуємо таку сильну позицію, це буде дуже добре організовано і за допомогою моїх представників, і буде в допомогу нашим регіональним представникам. Я думаю, що співпраця буде організована, перш за все, на захист прав наших громадян”, - зазначила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Як додала Денісова, у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини уже визначена людина, які відповідає за виборчі права громадян. 

Цей меморандум вже є результатом ознайомлення того, яким чином буде Офіс розвиватись у виборчий період, які у вас плани, і які плани у неурядових організацій. Залишається в Україні величезна кількість груп громадян, які є в тій чи іншій мірі дискриміновані у виборчих правах: і внутрішньо переміщені особи, і особи, які перебувають у тюрмах, виборці, які через ті чи інші причини мають проблеми з реєстрацією чи паспортизацією. Щодо них треба вживати комплексний перелік заходів. І одним із перших кроків до цього буде формування цієї мережі громадських омбудсменів, сприяння і комунікація, ефективна взаємодія з вашим офісом на місцях і на центральному рівні”, - відзначила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

31 07 2018 pidpysannia memorandumu 7

Нагадаємо, що ОПОРА в рамках проекту Європейського Союзу “Виборча реформа задля підсилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу” розгортає мережу громадських омбудсменів з виборчих прав громадян, які працюватимуть у 24 областях та місті Києві під час загальнодержавних виборів 2019 року, місцевих виборів 2020 року та у міжвиборчий період.

Громадські омбудсмени забезпечуватимуть постійний моніторинг та аналіз кримінальних справ, відкритих на основі виборчих злочинів, і постійно стежитимуть за кожною резонансною або важливою справою, сприятимуть її юридичному розслідуванню. Очікується, що омбудсмени стануть лідерами думок, а зв'язок між виборцями, кандидатами, правоохоронними органами та представниками прав людини допоможе запобігти або врегулювати виборчі конфлікти.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018