Opora

Парламентські фракції наразі не змінили своїх позицій щодо питання оновлення Центральної виборчої комісії. Таким чином залишається під питанням голосування за це питання в сесійній залі 12 липня.

Про це заявив Голова Венрховної Ради Андрій Парубій сьогодні журналістам у кулуарах парламенту. "Станом на сьогодні в мене немає зміни позицій фракцій щодо голосування по Центральній виборчій комісії. Як тільки я отримую іншу позицію – я одразу вам повідомлю про це", – повідомив він.

Представники Громадянської мережі ОПОРА спитали народну депутатку від Радикальної партії Олега Ляшка та кандидатку в члени ЦВК Тетяну Юзькову. "Мені важко сказати щодо сценарію, який передбачається на завтра. На мою думку, потрібно відкликати двох кандидатів у члени до Центральної виборчої комісії, які були подані від Блоку Петра Порошенка "Солідарність", додати ще одного кандидата від "Опозиціоний блок", направити відносно цього кандидата документи на спецперевірку і внести додаткове подання", – підкреслила вона.

За її словами, таке рішення буде швидким та правильним. "Конкурсний принцип відбору кандидатів у члени ЦВК не передбачений законодавчо, оскільки це змінює сам зміст цього Закону. Мова йде про можливість політично консенсусно визначитись, тобто кожна фракція і група має бути представлена у складі Центральної виборчої комісії. Це підтвердила у своїй Резолюції і ПАРЄ, й у разі її ігнорування на Росію, наприклад, накладали санкції. На мою думку, треба зробити так, але яким чином це питання буде вирішено – мені сказати важко", – зазначила кандидатка.

Як кандидатка у члени ЦВК Тетяна Юзькова повідомила, що не знає, чи відбудеться завтра розгляд питання ротації ЦВК у сесійній залі. "Зараз йдуть перемовини, й найкраще було б якби всі політичні сили все ж таки досягли компромісу. Тому що це – принцип формування всіх комісій: від дільничної до центральної. Тобто, з урахуванням усіх політичних сил, які беруть участь у виборах, коли мова йде про дільничні та окружні виборчі комісії та консенсусу всіх політичних сил, що представлені в парламенті, якщо це стосується Центральної виборчої комісії", – розповіла вона.

Крім того, вона вважає недоцільним збільшення складу Центральної виборчої комісії пропозиції щодо чого озвучували напередодні деякі народні депутати.

Нагадаємо, що на сьогодні строк повноважень 13 з 15 членів Центральної виборчої комісії добіг кінця. Президент України вже вносив подання у 2016 році, до голосування якого в сесійній залі так і не дійшли. Оновлене подання також не може бути розглянуте з січня цього року.

Леонід Ємець:

Питання буде розглянуте або завтра, або у вересні – як тільки подання буде приведене до відповідності резолюції ПАРЄ. Подання вносить та відкликає Президент України – єдиний суб’єкт, фракції не мають право когось відкликати.

Ірина Єфремова:

Чесно кажучи, вихід є восени, у вересні. Про це наголошують практично всі фракції: коли буде виважене попереднє засідання голів фракцій, вони прийдуть до консенсусу – тоді ми проголосуємо його в залі. Треба врахувати пропозиції ПАРЄ, проте, що всі фракції повинні бути представлені в ЦВК. Ви ж розумієте, якщо ми сьогодні порушимо хоч щось, хоч якісь вимоги чи норми Закону «Про ЦВК», або Конституції України, це вже привід для того, щоб визнати рішення комісії незаконними.

Олександр Черненко:

Нам потрібно з того подання Президента забрати двох людей: одну забрати, бо це просто зайва, іншу забрати – щоб звільнити місце для представника «Опозиційного блоку». Яким чином це можна зробити? Є довгий шлях – Президент робить нове подання, де враховано квоту «Опоблоку». І є більш швидкий шлях – це просто джентльменська угода, коли «БПП «Солідарність» не голосує за когось зі своїх і «Народний фронт» не голосує за когось зі своїх.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018