Opora

Посли країн G7 виступили зі спільною заявою щодо впровадження в Україні виборчої реформи, яка є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України, та закликали до оновлення у 2017 році складу Центральної виборчої комісії шляхом призначення 13 членів ЦВК, термін перебування яких вичерпано.

Посли привітали Верховну Раду України з ухваленням у першому читанні проекту Виборчого кодексу №3112-1 та зазначили, що вже настав час для проведення виборчої реформи, аби забезпечити принаймні рік для її впровадження перед виборами 2019 року.

«Вважаємо, що до другого читання ще залишається простір для прозорого, всеохоплюючого та консультативного процесу, який має забезпечити подальше зміцнення демократичного представництва, у тому числі – через дієві санкції за порушення норм виборчого законодавства та неналежне використання державних ресурсів, з метою розширення політичної участі та представництва вразливих спільнот і меншин, зокрема жінок та внутрішньо переміщених осіб, а також для того, щоб прискорити реформу політичного фінансування», – говориться в заяві.

Також у G7 закликали до оновлення у 2017 році складу Центральної виборчої комісії (ЦВК) шляхом призначення членів ЦВК на всі ті 13 посад у складі Комісії, термін перебування на яких вичерпано. Це дасть змогу створити політично збалансовану виборчу комісію з потужними довготривалими повноваженнями, яка працюватиме за підтримки осучасненого механізму організації виборчого процесу.

«Переконані, що виборчі реформи, здійснювані з дотриманням відповідних міжнародних зобов'язань і стандартів, є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України. Ефективні виборчі процеси, що користуються довірою, і забезпечувана ними легітимність виборних інституцій та лідерів матимуть вагомий вплив на довготривале зміцнення демократії, політичну стабільність і поступ економіки», – говориться у спільній заяві послів G7.

Громадянська мережа ОПОРА вітає заяву послів G7 та виражає сподівання, що у парламенту та Президента України є розуміння, що за подіями в Раді слідкує не лише українське громадянське суспільство, а й весь цивілізований світ. ОПОРА вкотре заявляє про необхідність консенсусу щодо членів ЦВК з урахуванням пропозицій усіх парламентських фракцій та груп. 

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018