Новополтавська сільська виборча комісія 6 жовтня скасувала реєстрацію двох кандидатів, висунутих на одному окрузі від районної організації політичної партії «Батьківщина».

Нагадаємо, 5 жовтня Новополтавська виборча комісія одночасно зареєструвала двох кандидатів по одномандатному округу №1 від партії Батьківщина, що порушує загальний порядок висування та реєстрації кандидатів на виборах до Новополтавської сільської ради у відповідності до ЗУ «Про місцеві вибори». Комісія звернулась до відповідної районної організації партії з пропозицією зняти одного з кандидатів. Районна організація партії «Батьківщина» не знайшла консенсусу у даному питанні і, зі слів голови Новополтавської сільської виборчої комісії, кандидати по даному округу між собою також не визначили, кому зніматись з реєстрації. Тому, для усунення порушень виборчого законодавства  територіальна виборча комісія 6 жовтня на засіданні у складі 8 членів комісії, вирішила скасувати реєстрацію обох кандидатів відповідно до частини 1 статті 46 ЗУ «Про місцеві вибори», де зазначається, що комісія відмовляє у реєстрації у разі порушення встановленого порядку висування кандидата, в тому числі перевищення кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним.

Як зазначила голова комісії Любов Тітенко, у рішенні конференції місцевої організації партії Батьківщини про висування кандидатів у депутати, було висунуто саме дві кандидатури по округу №1, що свідчить про помилку як самої політичної партії, так і комісії, яка їх зареєструвала.      

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

 

Веб-сайт|Фейсбук |Твіттер

(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.