Незважаючи на існуючі можливості, у Чернігові ще багато будинків, які «не навчені» ефективно використовувати ресурси. Тому 5 серпня була проведена чергова інформаційна зустріч «Що ми знаємо про ОСББ та можливості термомодернізації» для відвідувачів Чернігівського міського центру зайнятості.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА розповідала учасникам заходу, що варто робити в приміщенні, аби не допустити енерговтрат. Мова йшла як елементарні заходи в окремих квартирах, так і глобальні заходи: утеплення фасаду будинку, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна вікон в під’їзді або дверей, що значно змінює і стан будинку, й витрати на його утримання.

Відтак, будинки з утепленим фасадом в період опалювального сезону економлять майже 30% тепла. Постає питання коштів, які потрібні для встановлення енергоефективного обладнання або здійснення енергоефективних заходів. Вирішенням стають державна та місцева програми підтримки ОСББ та ЖБК, які покликані спростити процес покращення власного житла.

При здійсненні термомодернізації важливо пам’ятати, що краще знайти людей, які мають ліцензію для таких робіт, аніж потім переробляти. Спеціалісти мають розрахувати потрібний шар шуби для утеплення стін залежно від розташування. Перед початком робіт важливо провести деталізований термоаудит, який дозволить підібрати найкращий вид утеплення.

 

«Важливо не тільки знайти кошти на впровадження енергоефективних заходів, а й максимально правильно їх застосувати. Адже у Чернігові не так багато компаній, які мають ліцензію на проведення термомодернізаційних робіт. У більшості випадків це ліцензії на проведення висотних робіт, тобто зовсім інший профіль. Тож будьте максимально уважні та обачливі в тому, кому довіряєте ремонт власного будинку», – роз’яснила координаторка.

Максимальну ефективність дозволить отримати сума всіх заходів: починаючи від правильного провітрення приміщень та регулювання допустимої довжини штор – і закінчуючи більш масштабними заходами. Так ви «навчите» власний будинок не витрачати дарма ресурси, які зараз в дефіциті.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію, всі учасники інформаційної зустрічі отримали матеріали, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

 

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.