Opora

Більше половини виборців у новостворених об’єднаних територіальних громадах у Чернігівській області вже віддали свій голос.

 

На виборах в об’єднаних громадах Чернігівської області спостерігачі ОПОРИ фіксують спроби виборців голосувати без паспортів, залишки агітації кандидатів та рекордну кількість зареєстрованих спостерігачів у одній громаді від Радикальної партії Олега Ляшка.

 

У жовтні 2017 року в дев'яти областях України відбулося понад 15 заходів, спрямованих на розвиток громадської активності та залучення мешканців до процесу прийняття рішень. Мета проекту - підвищення можливостей та навичок органів місцевого самоврядування, сприяння підзвітності влади через залучення громадськості задля ефективного впровадження реформи децентралізації в Україні.

 

24 грудня відбудуться перші місцеві вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області, на яких обиратимуть депутатів та голів місцевих рад. Про це постановила Центральна виборча комісія на своєму засіданні  12 жовтня 2017 року.

 

У день виборів зафіксовані спостерігачами порушення не вплинули на волевиявлення громадян та результати голосування. Про це розповіли 31 жовтня під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження під час голосування на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області.  

 

24 жовтня 2017 року за поданнями 12 політичних сил районною територіальною виборчою комісією сформована нова ТВК, після того як за рішенням суду повноваження попередньої ТВК було припинено через систематичне порушення виборчого законодавства (https://www.oporaua.org/325-rehiony/chernigivska/44796-chernihivshchyna-povnovazhennia-ichnianskoi-miskoi-tvk-dostrokovo-prypyneni-rishenniam-sudu).

 

На виборчій дільниці в селі Обичів Прилуцького району Чернігівської області у виборчих бюлетенях було відсутнє прізвище кандидата в депутати по виборчому округу №12 Малодівицької об’єднаної територіальної громади Харченка В. В.

 

28 жовтня 2017 року в м. Семенівка Семенівського району Чернігівської області, в якому в неділю, 29 жовтня 2017 року, відбуватимуться перші місцеві вибори до об’єднаної територіальної громади, на подвір’ях мешканців була розповсюджена друкована продукція.

 

21 жовтня Київський апеляційний адміністративний суд постановив достроково припинити повноваження усього складу Ічнянської міської виборчої комісії Чернігівської області, у зв’язку із систематичним порушенням комісією Конституції України та Закону України «Про місцеві вибори».

 

20 жовтня у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася прес-конференція на тему: «Вибори в ОТГ Чернігівщини: проміжні результати спостереження». У заході взяли участь координаторка громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Наталія Висіканець, заступник начальника управління – начальник відділу дільничних офіцерів поліції УПД ГУНП в Чернігівській області Олег Флюгерт та головний спеціаліст відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської ОДА Богдан Кашка.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018