Opora

Верховна Рада України оновила склад Центральної виборчої комісії, звільнивши старих членів та затвердивши кожну кандидатуру на посаду члена ЦВК. Відповідне рішення підтримали депутати під час засідання 20 вересня.

 

Готовність представників об’єднаних територіальних громад до участі у процесах ухвалення рішень з боку влади та мешканців, необхідність використання ефективних механізмів залучення громадян до формування, розробки та реалізації важливих для громади рішень, практичні аспекти імплементації двостороннього діалогу «влада-громада», а також актуалізація та підтримка проекту Закону України «Про публічні консультації» (№7453 від 27.12.2017) і залучення громадян до процесу прийняття рішень в умовах децентралізації.

 

Верховна Рада на засіданні 18 вересня підтримала законопроект №9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», якою кількісний склад ЦВК змінюється з 15 осіб на 17. Однак частина депутатів вважає, що рішення в майбутньому може бути оскаржене через недотримання регламенту.

 

Робоча група з розгляду поправок до Виборчого кодексу розглянула 56 поправок щодо реєстрації спостерігачів, їхніх прав та обов’язків, а також порядку виготовлення виборчих бюлетенів. Про це йшла мова під час засідання Робочої групи з розгляду Виборчого кодексу 17 вересня.

 

Вам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?

 

Робоча група з розгляду поправок до Виборчого кодексу розглянула 112 поправок щодо тривалості ефірного часу для кандидатів та розширення строків повноважень офіційних спостерігачів. Про це йшла мова під час засідання Робочої групи в четвер, 13 вересня.

 

Попри заяви Голови Верховної Ради Андрія Парубія про винесення Виборчого кодексу на розгляд парламенту в жовтні, члени Робочої групи не готові до такого рішення, оскільки розглянуто лише трохи більше 25% поправок.

 

У 2019 році в Україні відбудеться дві виборчі кампанії, тому саме зараз – остання можливість реалізації виборчої реформи. Такими думками поділилась представниця ОПОРИ Ольга Коцюруба під час цьогорічної Зустрічі щодо імплементації людського виміру Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) у Варшаві.

 

На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу розглянули 81 поправку. З 24 депутатів-членів робочої групи на ньому були присутні 7 народних депутатів та помічники ще 7 народних депутатів. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

З 17 пріоритетних рекомендацій національних та міжнародних інституцій щодо виборчої реформи Україна впровадила лише законодавчі заходи щодо безперешкодної реєстрації та діяльності офіційних спостерігачів. Інші 16 – невиконані повністю або частково.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018