Opora

Цього місяця у стінах Верховної Ради було 8 пленарних днів. За цей час кожен із народних обранців мав можливість 314 разів проголосувати за питання порядку денного. Проте понад третину з них, 117 (або 37%), були технічного характеру (розгляд за скороченою процедурою, включення до порядку денного). Ще 150 разів (48%) нардепи голосували за поправки до законопроектів. Таким чином голосування щодо низки законопроектів відбувалися по декілька разів.

 

Сьогодні робоча група щодо Виборчого кодексу не змогла зібратись на засідання таким складом, аби розпочати розгляд поправок. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

Вчора законопроект щодо виборчих прав ВПО та трудових мігрантів вперше з’явився у порядку денному Комітету правової політики та правосуддя більше, ніж через рік. Чи варто очікувати зрушення цього питання з мертвої точки?

 

Парламентські фракції наразі не змінили своїх позицій щодо питання оновлення Центральної виборчої комісії. Таким чином залишається під питанням голосування за це питання в сесійній залі 12 липня.

 

На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу розглянули 18 поправок. З 24 депутатів-членів робочої групи на ньому були присутні 4 народні депутати та помічники ще 5 народних депутатів. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

Члени робочої групи з розгляду поправок до Виборчого кодексу збільшили вимоги до внесків у виборчі фонди, проте не підтримали посилення контролю за виборчими фондами, а також пропонують виключити проміжну фінансову звітність про використання коштів з виборчих фондів. Про це йшла мова під час засідання групи 6 липня.

 

Протягом останніх днів Громадянська мережа ОПОРА отримувала інформацію з різних джерел про спроби спонукати члена Центральної виборчої комісії Катерину Махніцьку подати заяву про дострокове припинення її повноважень. Такі дії мають ознаки незаконного тиску на посадову особу виборчої комісії найвищого рівня, з метою звільнення додаткового вакантного місця перед голосуванням за оновлення складу ЦВК.  Нагадаємо, що Катерина Махніцька була призначена на посаду в квітні 2014 року за квотою ВО “Свобода” і її повноваження завершуються у 2021 році.

 

На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу розглянули лише 28 поправок до чотирьох статей щодо формування виборчих фондів. З 24 депутатів – членів робочої групи на ньому були присутні 4 народні депутати та 4 помічники народних депутатів. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

В Україні немає іншої такої групи громадян, щодо якої застосовувалися б настільки явні дискримінаційні норми з 2014 року, як внутрішньо переміщені особи. Про це розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев під час Національного форуму “Почути невидимих виборців“, що відбувся 26 червня.

 

Цього місяця у стінах Верховної Ради було 8 пленарних днів. За цей час кожен із народних обранців мав можливість 529 разів проголосувати за питання порядку денного. Проте трохи менше чверті з них, 123 (або 23%), були технічного характеру (розгляд за скороченою процедурою, включення до порядку денного). Ще 361 раз (68%) нардепи голосували за поправки до законопроектів. Таким чином голосування щодо низки законопроектів відбувалися по декілька разів.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018