Як розвивати існуючі об’єднання співвласників житла та інформувати тих, хто бажає їх створити, вирішували 6 лютого в Сумах під час семінару для мешканців багатоквартирних будинків. До обговорення було запрошено представників ОСББ, громадських активістів, які планують створити об’єднання, представників Громадянської мережі ОПОРА та зацікавлених мешканців одного з мікрорайонів.

Учасники семінару обговорили зміни в законодавстві та особливості реалізації реформ у житлово-комунальній сфері в Сумах. Присутні отримали інформаційні матеріали, розроблені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID), в яких прописані детальні інструкції з приводу створення та управління вже діючими ОСББ.

Окрім вирішення практичних питань функціонування ОСББ, учасники семінару також повідомили про нові напрямки взаємодії. Зокрема підписано Меморандум про співпрацю між Громадянською мережею ОПОРА та головою Асоціації ОСББ «Сумщина» Романом Гученко. В результаті підписаного Меморандуму очікується ряд спільний дій щодо популяризації методів з енергоефективності та енергозбереженні, а також інформаційно-консультативної підтримки ОСББ.

08 02 16 03

«Насправді інформація щодо успішної практики вже діючих ОСББ в усіх регіонах України має поширюватись серед мешканців багатоквартирних будинків. Адже ті, хто взяв відповідальність за власне житло на себе, вже зараз поліпшують своє становище і в багатьох випадках суттєво заощаджують на комунальних послугах. Співпраця з успішно діючими ОСББ сприятиме активізації населення та допоможе мешканцям міст і містечок вирішити питання управління власним майном», – зазначила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агенство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.