На Тернопільщині кандидат-самовисуванець «уповноважив» кандидата від Партії регіонів внести списки на членів ДВК від фракції Народної Партії

ОПОРА отримала копію одного з доручень, які десятками поступали в окружні виборчі комісії з поданнями на членів ДВК. Це доручення на подання кандидатів у члени ДВК від фракції Народної Партії. Але особливістю цього документа є те, що його підписала кандидат у народні депутати Надія Хоптян, яка балотується шляхом самовисування і є членом Партії регіонів, а уповноважила вона внести подання на членів ДВК іншого кандидата, який балотується від Партії регіонів по цього окрузі – Івана Кіся.

Запитання виникає – на якій підставі кандидат наважується подавати доручення від парламентської фракції, якщо немає до неї жодного стосунку? Це також ілюструє взаємини й «конкуренцію»між кандидатами, коли один уповноважує іншого подати списки від ще іншої політичної сили.

У цьому випадку доручення й долучені до нього подання не було прийнято, проте даний документ ілюструє як формуються ДВК і наскільки різні суб’єкти виборчого процесу сумлінно ставляться до своїх прав та обов’язків. І тут мова не лише про згаданих кандидатів, але й представників Народної партії.

TernopilikDVK

За коментарями звертайтесь:
Святослав Липовецький,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області
097 548 3408

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.