Окружна виборча комісія №185 на Херсонщині прийняла рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №650579.

Про це повідомив спостерігач ОПОРИ 22 квітня.

За словами спостерігача, ОВК прийняла таке рішення, тому що цифри на конвертах не сходилися й не можливо було розібрати написану інформацію. Про це був складений відповідний протокол.

Також 185-та ОВК виявила помилки у виборчій документації. Йдеться про такі типові помилки, як невірно зазначений час в протоколах, виправлення, відсутня чи помилково вказана кількість бюлетенів на конвертах тощо. Більше 10 ДВК було відправлено на дільниці для складання уточнених протоколів.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, ОВК №185 завершила процес прийняття протоколів про підрахунок 24 квітня, транспортування до ЦВК заплановане на 25 квітня.

Згідно з частиною 8 статті 82 Закону «Про вибори Президента України» за наявності скарг, заяв, відповідно оформлених актів, складених кандидатами, їх довіреними особами та офіційними спостерігачами, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці, окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)