На Черкащині на низці обласних виборчих комісій утворилися черги з дільничних виборчих комісій, оскільки ОВК вирішили приймати виборчу документацію після півночі. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Так, на ОВК №194,195 та 198 утворилися черги з ДВК, бо окружні виборчі комісії вирішили приймати документацію після 00:00. Окрім того, деякі ДВК по 199 територіальному виборчому округу спеціально чекають півночі, аби здавати свою документацію вже 22-гого квітня. Також на ОВК №197 були випадки прийому комісією виборчої документації, датованої уже 22 квітня.

При цьому члени ДВК мотивують свої дії тим, шо хочуть, аби їм зарахували два робочі дні.

Зазначимо, що згідно з інформацією ЦВК, станом на 20-ту годину активність виборців на Черкащині склала 60,91% (по країні – 62,06%). Найнижча явка по області була зафіксована на окрузі №198 - 59,01%, найактивнішими були виборці на ТВО №194 – 62,45%.

Для порівняння, під час голосування в першому турі, 31 березня, активність виборців на Черкащині склала 63,14%.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області

тел.: 0972303533

e-mail: cherkasy@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)