Дільничні виборчі комісії на Херсонщині вже почали передавати протоколи про підсумки голосування в окружні виборчі комісії.

Спостерігачі ОПОРИ розповіли, що під час вечірніх засідань на деяких виборчих дільницях традиційно були незадоволені тим, що спостерігачі прийшли тільки на підрахунок голосів, а не були присутні з самого початку роботи дільниці. Здебільшого після роз’яснень норм Закону, члени ДВК усвідомлюють, що спостерігач має на це право. 

На деяких дільницях члена комісії вчиняють дії, що можу трактуватися як порушення процедури підрахунку голосів. Так, спостерігач ОПОРИ попередив від вчинення таких дій комісію дільниці №650488, наголосивши, що за Законом спочатку потрібно погасити недійсні бюлетені, а потім зрізати пломби зі скриньок й діставати бюлетені.

Результатом некомпетентності членів ДВК є те, що протоколи укладаються з помилками й окружні виборчі комісії вирішують провести перерахунок на цих дільницях. Так, на 185-му окрузі станом на 23.30 через виявлені неточності вже відправили на перерахунок 9 дільничних виборчих комісій.

Як повідомляє спостерігач, під час підрахунку голосів виборча комісія дільниці № 650588 (184-ий ТВО) виявила пропажу 1 виборчого бюлетеня, замість якого до скриньки для голосування було вкинуто зігнутий чистий аркуш паперу.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)