Із 45 заяв і повідомлень, які надійшли до поліції, після перевірки правоохоронців, 26 повідомлень не знайшли підтвердження. Про це йдеться на сайті Нацполіції Київщини.

Зокрема, на сайті зазначається, що через незаконне використання виборчого бюлетеню працівники Кагарлицького відділення поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 158-1 Кримінального кодексу України – незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз.

У  Броварах виборець після того, як  проголосував, виніс бюлетень з виборчої дільниці на вулицю, де його порвав. Поліція внесла відомості у єдиний реєстр досудових розслідувань. 26 повідомлень після перевірки не знайшли свого  підтвердження у сфері порушення виборчого права.

Щодо інших заяв щодо ймовірного порушення виборчого законодавства правоохоронці   продовжують перевірки.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)