Спостерігачі ОПОРИ зафіксували два випадки перешкоджання діяльності спостерігачів та представника ЗМІ.

На окружній виборчій комісії №131 виник конфлікт між журналістом телеканалу «Сатурн», спостерігачем від кандидата Володимира Зеленського та головою комісії. За словами представника ЗМІ та спостерігача, впродовж дня вони намагалися зареєструватися на вечірнє засідання ОВК, однак голова їм сказав підійти після 20:00 години. У результаті їх все ж зареєстрували до початку засідання, а правоохоронці, які чергували на дільниці, опитали учасників конфлікту.

На дільниці №480791 (12 округ) голова не дозволяв спостерігачці ОПОРИ знімати процес голосування, аргументуючи тим, що спершу треба було зареєструватися, причому зробити це до 7 години ранку. Проконсультувавшись із куратором, голова зареєстрував спостерігачку та більше не перешкоджав її діяльності.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339