На Рівненщині на виборчій дільниці №560895 (м. Острог, пл. Декабристів, 6) виборчиня хотіла ручкою власноруч виправити свою виборчу адресу в списку виборців. Через відмову членів комісії це зробити, жінка склала заяву на ім’я голови.

До виборчої дільниці №560895 прийшла виборчиня, щоб проголосувати. Під час видачі бюлетеня жінка побачила розбіжності її виборчої адреси, зазначеній у списку виборців, з її фактичною адресою. Про це жінка повідомила членам комісії і почала вимагати самостійно ручкою виправити свою виборчу адресу в списку виборців.

Комісія відмовила їй у цьому. Після чого жінка повідомила про інцидент до поліції та склала заяву з вимогою «виправити у списках виборців адресу приватного помешкання».

Після цього жінці видали виборчий бюлетень і вона проголосувала.

Відповідно до ч. 3 ст. 35 Закону України «Про вибори Президента України» у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Окрім цього, відповідно до ч. 3 ст. 32 Закону України «Про вибори Президента України» кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Згідно з ч. 4 та 5 цієї статті громадянин особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців. Заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів і розглядається виборчою комісією протягом одного дня.  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.