У Луганській області на виборчій дільниці у спостерігача Громадянської мережі ОПОРА голова дільничної комісії відмовилася приймати обґрунтовані скарги.

Таким чином, у місті Сєвєродонецьк, що відноситься до 106 виборчого округу на дільниці №441174, голова виборчої комісії відмовилася приймати скарги від спостерігача, які стосувалися нестачі виборчих бюлетенів, нестачі кабінки та скриньки для голосування на вказаній дільниці. Голова комісії апелювала до того, що спостерігач не є суб’єктом виборчого процесу та відмовлялася реєструвати скарги.

На місце події була викликана поліція, для з’ясування обставин інциденту. Після виклику спостерігачем поліції, скарги було внесено до реєстру.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про вибори Президента України» офіційний спостерігач від партії - суб’єкта виборчого процесу, від кандидата на пост Президента України, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом, є суб'єктами виборчого процесу.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08