Станом на 15 годину 21 квітня виборчі дільниці для голосування відвідали  422 105 виборців, що становить 48,3% від загальної кількості зареєстрованих. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на дані ОВК.

Так, за даними окружних виборчих комісій, на окрузі №127 вже проголосували 69 290 виборців, на окрузі №128 – 80 758 виборців, на окрузі №129 участь у голосуванні взяли 69 169 виборців, на окрузі №130 – 66 854виборці, на окрузі №131 свої голоси віддали 71 832 виборці, а на окрузі №132 – 64 202.

Не обійшлося й без порушень. На дільниці №480790 внесли двох осіб у витяг зі списку виборців сьогодні, в день голосування.

Відповідно до частини 2 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України» для організації голосування виборців, не здатних пересуватися самостійно, за їх місцем перебування дільнична виборча комісія в останній день перед днем виборів на своєму засіданні виготовляє витяг із списку виборців за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Такий витяг невідкладно після його складення надається для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

А на виборчу дільницю №480740 (127 округ) прийшов виборець, який хотів проголосувати за паспортом для виїзду за кордон. Отримавши відмову, громадянин проявив агресію. Поліцейські, які чергували на дільниці, вивели виборця з виборчої дільниці.

Згідно з пунктами 1, 7, 8 частини 2 статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України. Ці документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях (частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України»). 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339