За даними ЦВК, станом на 11:00 на Сумщині проголосували 20,47% виборців. До поліції Сумщини надійшло 10 повідомлень про можливі порушення.

Зокрема на  ТВО № 157 проголосували 19,44% громадян, ТВО № 158 - 18,08%, ТВО № 159 - 24,73%, ТВО № 160 - 19,94, ТВО № 161 - 23,81%, ТВО № 162 - 17,75%.

Найбільша кількість виборців уже віддала свої голоси в м. Глухів (22,4%), Липоводолинському (22,8%), Глухівському (20,4%), Лебединському (20,1%) районах. Найменша явка виборців на дільницях – в містах Суми (15%) та Конотоп (14,8%), у Конотопському (12,6%), Шосткинському (14,8), Кролевацькому (15%), Білопільському (15,1%), Середино-Будському (15,6%) та Ямпільському (15,7) районах, йдеться у повідомленні Сумської облдержадміністрації.

Звіт ОПОРИ щодо явки виборців станом на 12:00 можна переглянути за посиланням

За інформацією заступника начальника Нацполіції Сумщини Володимира Бабича, станом на 12:00 до поліції надійшло 10 повідомлень про події, які стосуються виборчого процесу. Зокрема, 4 повідомлення надійшло від громадян обласного центру, по  2 - з Білопілля та Краснопілля, по 1 - з Шостки та Конотопа.

За словами Володимира Бабича, переважно це повідомлення громадян про відсутність їх у списках виборців. З Конотопа надійшло повідомлення про зіпсований бюлетень, одне з повідомлень стосується відеозйомки на дільниці у Шостці.

Щодо останнього факту, спостерігачі ОПОРИ повідомили, що на дільниці №590864 м. Шостка було зафіксовано перебування сторонньої особи на дільниці. Саме спостерігач звернувся до правоохоронців із цим питанням. У повідомленні йдеться, що чоловік знімав на телефон те, що відбувається на дільниці. Разом з тим він відмовився представитися, він не був ані виборцем з цієї дільниці, ані спостерігачем чи журналістом.

"На дільниці дозволено проводити фото чи відеозйомку, але за тієї умови, що не фіксується волевиявлення конкретних виборців", - зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Сумській області Ірина Стегній.

Згідно з нормою частини 9 ст. 28 Закону «Про вибори Президента України», на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). У частині 10 цієї ж статті зазначається, що інші особи, крім зазначених у частині дев'ятій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії. Перебування на виборчій дільниці під час проведення голосування осіб, не передбачених частиною дев'ятою цієї статті, не дозволяється.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачіпо всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ірина Стегній,
координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.:+380636899209

(#вибори; #opora; #опора)