Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на дільниці №260903 у Івано-Франківську чоловік спробував винести бюлетень з виборчої дільниці. Порушенню запобігли члени комісії, порушника затримала поліція.

Члени ДВК помітили, як виборець вкинув в урну для бюлетенів листок, не схожий на виборчий бюлетень. «Ми побачили, що в урні складений удвоє білий листок, і в нас виникла підозра, що це не бюлетень. Ми одразу затримали цього виборця і покликали поліцію. Чоловік тим часом сказав, що він вкинув бюлетень в урну і нічого в нього немає. Поліція затримала його і під час обшуку виявила бюлетень, затканий у нього за поясом. Ми одразу написали заяву в поліцію», - розповіла ОПОРІ Марія Духняк, голова ДВК №260903.

Спостерігачі ОПОРИ упізнали у чоловікові екс-голову ДВК №260906, який у першому турі виборів намагався завадити проголосувати виборцеві, який змінив місце голосування. Нагадаємо, виборець зміг проголосувати лише після втручання в ситуацію ОПОРИ, поліції та представників ОВК.

«У діях виборця, можливо, є ознаки складу злочину, передбаченого  ст 158-1 Кримінального кодексу України – викрадення чи приховування виборчого бюлетеня», - зауважує координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Як повідомили у поліції, за цим фактом порушено кримінальну справу, відомості внесено в Єдний реєстр досудових розслідувань.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 
(#вибори; #opora; #опора)