В Новомосковську та Дніпрі виборці, які змінили прізвище, отримали виборчі бюлетені та проголосували. Юристи заявляють, що у членів комісії не має функції відповідно до закону встановлювати, чи дійсно громадянин або громадянка змінили прізвище.

На виборчій дільниці №120805 в місті Новомосковськ жінці видали бюлетень за паспортом та свідоцтвом про шлюб. Громадянка не встигла змінити паспорт перед другим туром виборів.

Аналогічна ситуація сталась в місті Дніпро на дільниці №121071.

Голова комісії пояснив, що ЦВК надало роз’яснення, що якщо можна встановити, що це саме той виборець, що зазначений у списку виборців, зокрема, збігаються всі інші відомості про особу: адреса прописки, дата народження, інше, - то бюлетень має бути наданий громадянину.

Натомість, на ДВК №120071 та ДВК №120805 було викликано поліцію, учасники подій надають пояснення.

Юристи ОПОРИ, з посиланням на відповідь ЦВК, повідомляють, що відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», члени дільничних виборчих комісій не мають відповідних функцій встановлювати факт зміни прізвища. Відповідно, бюлетені були надані особам, що не є зазначені в списку виборців.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаа  нгажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
(#вибори; #opora; #опора)