У с. Тепле Луганської області у кабінку для голосування зайшли дві людини. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.  

На дільниці №440543, що в с. Тепле у 114 виборчому окрузі, був зафіксований випадок, коли в одній кабінці для голосування перебувало дві людини. Щодо цього факту на дільницю викликали представників Національної поліції, які будуть з’ясовувати подробиці та давати правову оцінку ситуації.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 7 ЗУ «Про вибори президента України» голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08