На двох виборчих дільницях Рівненської області відсутні плакати кандидатів на пост Президента України. Голови комісій пояснюють це тим, що плакати не залишили з першого туру виборів.

Такі випадки зафіксовані на виборчих дільницях №560182 (Дубенський р-н, с. Варковичі, вул. Шкільна, 2) та №560624 (Радивилівський р-н, с. Іващуки, вул. Шкільна 3Б).

«Немає плакатів. Зразу кажу так, як є. В окружній комісій плакатів не було, ми запитували. А тут не залишилось.», - говорить голова дільничної виборчої комісії  №560624  Тетяна Бужанська.

«Нам їх [плакатів] не дали. ОВК повідомили, що вони нам надали перший раз і їх треба було зберегти», - коментує голова дільничної виборчої комісії  №560182 Ліна Герасимюк. Також додає, що під час першого туру вона не була головою комісії.

Відповідно до ч. 5 ст. 74 Закону України «Про вибори Президента України» у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку (в порядку розміщення кандидатів у виборчому бюлетені).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.