В Одесі спеціальна дільниця №511332, що знаходиться в комунальній установі «Одеський обласний протитуберкульозний диспансер», відкрилась лише о 8:45.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, дільниця не відкрилась о 8:00, оскільки через відсутність кворуму ДВК не могла розпочати вчасно підготовче засідання (зранку були присутні 5 з 12 членів ДВК).

«Згідно з ч. 1 ст. 75 Закону «Про вибори Президента України», голосування проводиться з 08:00 до 20:00. Згідно з ч. 3 цієї ж статті, ДВК не раніше, ніж за 45 хв до початку голосування, проводить підготовче засідання. Згідно з ч. 4 ст. 28, засідання комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії. При цьому окружна виборча комісія жодних дій щодо вирішення проблеми відсутності кворуму в зазначеній ДВК не вживала, оскільки, за словами представників ОВК №135, членам окружкому не було відомо про зазначену проблему. Згідно з п. 8 ч. 4  ст. 30, повноваження члена дільничної виборчої комісії припиняються в разі неявки на засідання комісії в день голосування», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Пізніше, коли на роботу вийшли ще троє членів ДВК, голосування розпочалося.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)