В смт Станиця Луганська громадянин фотографував бюлетень у кабінці для голосування. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

На виборчій дільниці №440513 виборець (ТВО №114) зробив фотографію із бюлетенем для голосування. На місце інциденту була викликана поліція, яка тимчасово затримала людину до з’ясування обставин інциденту. Громадянин повідомив поліції, за якого саме кандидата голосував, однак на питання поліції відносно мети фотографування відповідати відмовився.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 7 ЗУ «Про вибори Президента України» голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Такі дії також залежно від обставин справи та встановленої правоохоронними органами мети фотографування виборцем свого бюлетеня можуть бути кваліфіковані як підготовка до вчинення злочину, передбаченого ст. 160 КК України «Підкуп виборця».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08