У містах Одеса та Ізмаїл 18 квітня спостерігачі ОПОРИ виявили листівки без вихідних даних, в яких в негативному ракурсі йшлося про кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського. 

Так, в Ізмаїлі невідомі особи розклеїли листівки із зображенням відомої скульптури Маннекен Піс та написами у стилістиці агітаційної друкованої продукції Володимира Зеленського.

В Одесі вздовж вулиці Пушкінської з’явилися листівки з написами: «Скинемося разом – компенсуємо Приват Коломойському» та «Відмінимо безвіз – повернемо заробітчан», також виготовлені в стилістиці, що схожа на агітаційну продукцію кандидата Володимира Зеленського.

Також у центрі Одеси було виявлено листівки з написами: «Зеленский. Популизм. Нищета».

Біля Малиновського ринку невідомі роздавали газети «Наша команда Слуга народу», в якій від імені Володимира Зеленського опубліковано начебто його звернення, в якому він «пояснює», що свідомо ухилявся від військової служби та «не полізе туди, де є хоч якась небезпека». Газета також виготовлена в стилістиці агітаційної продукції цього кандидата.

«Відповідно до ч. 16 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. На даних матеріалах таких відомостей нема, тому ми вбачаємо в цьому можливе порушення законодавства», - пояснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Наступного дня, 19 квітня, листівки було знято невідомими особами.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)