У місті Рожище Волинської області 17 квітня спостерігач Громадянської мережі ОПОРА виявив друковані агітаційні матеріали на користь кандидата у Президенти Петра Порошенка у приміщенні ДВК №070781, яке знаходиться у районному будинку культури. За вказаним фактом спостерігач звернувся в поліцію.

Під час візиту до Рожищенського районного дому «Просвіта» комунальної власності, де водночас розміщена виборча дільниця №070781, спостерігач зафіксував друковану агітаційну продукцію в одному з приміщень ДВК. Так, у кабінеті на столі виявили близько десятка газет «21 квітня обирай!», які є агітматеріалами, виготовленими із виборчого фонду кандидата Петра Порошенка. Особа, яка назвалася членом ДВК, однак, не назвала своїх імені та прізвища, запропонувала спостерігачу взяти вказаний агітаційний матеріал.

На запитання, яким чином ці газети опинилися у приміщенні ДВК, спостерігачу повідомили, що їх приніс хтось сторонній.

За вказаним фактом представник ОПОРИ написав заяву до правоохоронних органів.

Нагадаємо, згідно із частиною 8 статті 29 Закону України «Про вибори Президента України», члену виборчої комісії під час виконання своїх обов'язків забороняється агітувати за чи проти кандидатів на пост Президента України, а також публічно оцінювати діяльність кандидатів на пост Президента України та партій - суб'єктів виборчого процесу.

Відповідно до частини 21 Закону України «Про вибори Президента України», забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
Василина Боруцька,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  
(#вибори; #opora; #опора)