Мешканцям Київщини телефонують представники «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та проводять соціологічне опитування. Відповідь потрібно  дати на одне питання – «Чи обираєте ви європейське майбутнє України?».

Жителю Богуслава зателефонували на мобільний номер з міжрегіонального телефонного номеру 380 892 200 02 і попросили дати відповідь на питання «Чи обираєте ви європейське майбутнє України?».  За словами опитувача, відповідь мала бути «так» або «ні».  На прохання пояснити,  про що йде мова і представитись,  відповіли, що це соціологічне опитування і повідомили наступне:

«Я представник «Блоку Петра Порошенка». Петро Олексійович просить Вас взяти участь у виборах Президента у неділю, 21 квітня. Україна – демократична країна, саме тому сьогодні ми маємо можливість продовжити йти європейським шляхом. Кожен ваш голос – це захист від реваншу ворогів України, разом ми змогли захистити Україну, зробимо разом і наступний крок до економічних перемог. Будь ласка, дайте відповідь на одне запитання – чи обираєте Ви європейське майбутнє України?».

«Сам по собі телефонний дзвінок не є порушенням, але розмова, яку можна бачити на відео, так само не має нічого спільного з соціологічним опитуванням, оскільки абсолютно невідомо, яким чином обираються респонденти і яким є загальне охоплення. Крім того, невідомо чи не будуть ці ж контакти використані безпосередньо в день виборів», - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області Олексій Рєпік.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)