У Вінниці мешканцям міста роздають агітаційну продукцію на користь одного з кандидатів у Президенти. Спостерігачі ОПОРИ виявили, що ця продукція не має вихідних даних, що є порушенням виборчого законодавства.

9 квітня на площі Небесної Сотні розповсюджували агітаційні матеріали за кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка – газети, брошури та подяки. Спостерігачі ОПОРИ виявили, що на подяках немає вихідних даних відповідно до вимог чинного законодавства.

«Дякую Вам за здобутий результат у першому турі президентських виборів! Знаю, що кожен зробив усе можливе та неможливе для досягнення нашої спільної мети. Ми зробили величезний стрибок до перемоги! Попереду – ще один крок: перемога на виборах загалом. Щоб її здобути, нам потрібно докласти ще більше зусиль, бути ще більш переконливими і наполегливими. Ми маємо донести до кожного українця, що від його вибору залежить, чи буде України завтра. Вірю, що нам з Вами це до снаги. Ми переможемо! Україна переможе! Петро Порошенко», - йдеться в подяці.

Також агітаційна продукція містить слоган «Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко».

Відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Окрім того, частиною 16 статті 64 цього ж Закону забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

У разі порушення зазначених законодавчих вимог передбачається відповідальність за ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66