З 27 по 31 березня щодо включення до списку виборців звернулися до суду 35 мешканців Кіровоградщини. Відповідні рішення з’явилися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За рішенням суддів 19 осіб включили до списку виборців, а 3 – до уточненого. В останній тиждень перед виборами інших позовів до суду щодо порушень виборчого законодавства  не було.

«В активну фазу виборчого процесу, а саме напередодні дня голосування, в судах  Кіровоградської області розглядали тільки адміністративні справи за позовами громадян щодо уточнення та включення до списків виборців. Раніше ми вже звертали увагу на цю проблему, яка має системний характер. Варто наголосити, що кількість таких людей значно більша, оскільки не всі звернулися до суду за захистом своїх прав. У день голосування 4 особи звернулося до суду з позовом про включення до списку виборців, однак справи залишилися без розгляду. Останім днем зверненням до суду з цих питань було 29 березня 2019 року», – зазначив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький.

Згідно з п.1,3 ч.2 ст. 35 Закону України «Про вибори Президента України»: зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці вносяться на підставі: рішення суду, прийнятого у порядку та у строки, визначені  Кодексом адміністративного судочинства України; повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці.

У ч.3 ст. 35 того ж закону йдеться, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Нагадаємо, напередодні другого туру виборів громадянам потрібно перевірити себе у списку виборців та  у разі потреби уточними свої дані на сайті Державного реєстру виборців.  Звернутися до ДРВ можна до 15 квітня. Оскаржити в суді включення у список виборців можна до 19 квітня.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  в Кіровоградській області

тел.: 0957943072

e-mail: knrmisto@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)