Центральна виборча комісія підписала протоколи про підсумки голосування на виборах на пост Президента України 31 березня 2019 року та оголосила про повторне голосування, яке відбудеться 21 квітня 2019 року.

Відповідно до результатів голосування найбільшу кількість голосів на виборах отримали Володимир Зеленський з результатом 30,24% голосів та Петро Порошенко з результатом 15,95%.

Відзначимо, що офіційні дані Центральної виборчої комісії майже повністю співпали з результатами паралельного підрахунку голосів Громадянської мережі ОПОРА.

Також Комісія затвердила текст виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року. Текст виборчого бюлетеня для повторного голосування друкується лише з одного боку державною мовою на одному аркуші розміром 200 х 150 мм блакитно-сірого кольору з двотоновим водяним знаком та захисними волокнами з використанням захисних графічних антисканерних елементів із застосуванням захисних фарб.

Крім того, як повідомила під час брифінгу голова ЦВК Тетяна Сліпачук, вже з 8 квітня усі бажаючі можуть змінити місце голосування. Таку процедуру можна буде здійснити до 15 квітня включно. Як зазначила голова ЦВК, органи ведення Державного реєстру виборців працюватимуть і у вихідні дні.

Із повним текстом заяви Громадянської мережі ОПОРА щодо попередніх результатів спостереження на виборах Президента України 31 березня 2019 року можна ознайомитись за посиланням.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.