Під час підрахунку голосів на дільниці № 650188 (Херсонщина, 185-ий округ) виявили пропажу двох бюлетенів з контрольними талонами. Про це був складений акт, який під час прийняття документів в ОВК зник, а потім знайшовся.  

Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

На засідання ОВК № 185 2 квітня ДВК № 650188 привезла протокол про підрахунок голосів разом з актом від 31 березня про невідповідність суми кількості використаних бюлетенів та кількості виборців, які їх отримали, кількості виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією.

Як пояснив член ДВК № 650188, під час підрахунку голосів члени комісії виявили нестачу двох бюлетенів з контрольними талонами. В акті причиною розходження кількості бюлетенів вказано «помилка при видачі бюлетенів, крадіжка виборцями».

Голова комісії Наталя Колодяжна звернулася за цим фактом в поліцію, на що отримала відповідь: «Було проведено відповідну перевірку і встановлено, що по даному факту не вбачаються ознаки адміністративного чи кримінального правопорушення».

Пізніше того ж дня під час опрацювання документів члени ОВК не змогли знайти відповідний акт ДВК № 650188 й члени дільничної комісії привезли новий, підписаний датою 1 квітня, який, за словами одного з членів ОВК, відрізняється змістом від попереднього. 

3 квітня спостерігач ОПОРИ зателефонував з цього питання голові ОВК № 185, який повідомив, що «вже все знайшлося». Одразу після дзвінка голова комісії оголосила про знахідку присутнім та продемонструвала документ. Проте члени ОВК стверджують, що «знайдений» акт їм показали здалеку, тож який з документів був введений в систему, залишилось незрозумілим.

Згідно з ч.14 ст. 78 Закону «Про вибори Президента України» дільнична виборча комісія перевіряє, чи дорівнює сума кількості невикористаних виборчих бюлетенів і кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені, кількості виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією. У разі невідповідності цих даних дільнична виборча комісія складає акт із зазначенням встановленої рішенням дільничної виборчої комісії причини такого розходження, який підписується присутніми членами дільничної виборчої комісії. Цей акт мають право підписати присутні кандидати, їх довірені особи, офіційні спостерігачі. Підписи скріплюються печаткою комісії.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)