Засідання окружної виборчої комісії по округу №73 (центр - Виноградів), відвідували  двоє членів від кандидата у Президенти Олександра Соловйова. Це стало публічно відомо лише під час одного із останніх засідань цієї комісії щодо встановлення підсумків голосування в окрузі.

Як виявилося, Олександр Митровцій, який був членом ОВК від кандидата Олександра Соловйова замінили ще 14 березня. Про це є відповідна постанова на сайті ЦВК. Однак, за словами спостерігача ОПОРИ, чоловік продовжував відвідувати засідання ОВК та не знав, що його замінили.

Також засідання відвідувала Анжела Ярема, яка прийняла присягу та стала членкинею комісії від цього ж кандидата у Президенти.

Сам Олександр Митровцій зазначив у коментарі представниці ОПОРИ, що про заміну нічого не знав, тому й ходив на засідання.

Голова ОВК Олена Шаріпова у коментарі комунікаційниці ОПОРИ повідомила, що не пам’ятає, чи Митровцій продовжував ходити на засідання, бо не знає всіх по прізвищах та на вигляд. Також вона зазначила, що перевірить цю інформацію.

Відзначимо, у протоколі ОВК підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №73 немає підпису Олександра Митровція натомість є підпис членкині Анжели Яреми від кандидата Олександра Соловйова.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, законодавство про вибори Президента передбачає представництво від кандидатів у виборчих комісіях не більше як один член комісії від одного суб’єкта подання (кандидата). Повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту прийняття рішення про припинення повноважень члена комісії виборчою комісією, яка її утворила (ч. 5 ст. 30 Закону України “Про вибори Президента України”). Такий член комісії, повноваження якого були припинені, на засіданні комісії вважається  сторонньою особою, яка може бути присутня на засіданні з дозволу або на запрошення комісії і ні в якому разі не брати участь у голосуванні.

Відповідно до частини 4 статті 22 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія є юридичною особою. Окружна виборча комісія є комісією вищого рівня щодо усіх дільничних виборчих комісій на території відповідного територіального виборчого округу з питань виборів Президента України.

Згідно з частиною 3 статті 23 Закону України «Про вибори Президента України», подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані у Центральній виборчій комісії. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій вноситься до Центральної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді не пізніш як за сорок п’ять днів до дня виборів за підписом кандидата на пост Президента України або його уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0 97 644 66 39, 0 99 031 98 62
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0 50 230 95 96

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)