У Чернівецькій області виборець закинув у виборчу скриньку для голосування власний бюлетень разом з аркушем паперу зі списком виборців.

Голова ОВК у 202-му окрузі повідомив спостерігачці від ОПОРИ, що на виборчій дільниці у Вашківцях виборець помилково взяв зі столу членів ДВК разом із бюлетенем один із листків списку виборців і вкинув його у скриньку для голосування.

На дільниці склали акт про даний випадок і звернулися до ОВК та Державного реєстру виборців щодо отримання цього ж листа із загальоного списку виборців.

У даному списку зазначалися прізвища 64 виборців.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)