Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області станом на 18:00 повідомили про випадок фотографування бюлетенів у кабінці у двох виборчих округах.

У м. Стороженець на ВД №730338, спостерігачі помітили, що виборець у кабінці фотографував бюлетень. По це повідомили правоохоронні органи, які приїхали на виклик. Особа, яка фотографувала бюлетень, видалила фотографію та пояснила, що фото робилося для себе.

У м. Чернівці на ВД №730506 та №730512 теж фіксували факти фотографування бюлетеня. Виборець з 506 дільниці повідомив, що фотографував для того, щоб показати мамі, за кого проголосував.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України», голосування має бути таємним. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)