Станом на 15 годину 31 березня виборчі дільниці для голосування відвідали  399 112 виборців, що становить 45,7 % від загальної кількості зареєстрованих. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з посиланням на дані ОВК.

Так, за даними окружних виборчих комісій, на окрузі № 127 вже проголосували 65 564 виборці, на окрузі № 128 – 75 759 виборців, на окрузі № 129 участь у голосуванні взяли 62 129 виборців, на окрузі № 130 – 64 573 виборці, на окрузі № 131 свої голоси віддали 70 003 виборці, а на окрузі № 132 – 61 084.

Не обійшлося й без порушень. Так, на дільниці № 480728 (127-ма ОВК) голова комісії видав бюлетені членам ДВК не в повному обсязі, частину залишив на столі, аргументуючи це тим, що столи невеликого розміру і щоб виборці їх випадкового не зіпсували. У частині 11 статті 75 Закону України «Про вибори Президента України» сказано: «Голова дільничної виборчої комісії передає необхідну кількість виборчих бюлетенів для голосування членам дільничної виборчої комісії, які будуть видавати виборчі бюлетені виборцям у приміщенні для голосування та організовуватимуть голосування за місцем перебування виборців. Кількість отриманих членами виборчої комісії виборчих бюлетенів для організації голосування виборців за місцем перебування повинна дорівнювати кількості виборців, включених до витягу із списку виборців. Передання виборчих бюлетенів фіксується відомістю за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Зазначені члени комісії засвідчують отримання виборчих бюлетенів, проставляючи підпис у відомості, та забезпечують їх збереження і дотримання встановленого цим Законом порядку їх видачі виборцям…».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській
області
тел.: +380634171339
e-mail: slikdima@gmail.com
 
(#вибори; #opora; #опора)